Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatalkori magas vérnyomás...

Fiatalkori magas vérnyomás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, nem vagyok kövér, inkább sportos és szoktam is sportolni, a vérnyomásom felső értéke 130 és 140 közt van, orvos mondta hogy mérjem le amikor tudom, meg hogy később ebből baj is lehet, de ennyi, sem gyógyszert nem írt fel se semmi. Mit tehetnék?
2010. júl. 18. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hello!


Én kb. 1 hónap múlva leszek 21 éves és fiú vagyok. Nekem is hasonlóan magas a vérnyomásom (140 körül), de gyerekkorom óta magas. Amikor sportolsz akkor magas lehet a vérnyomás meg a pulzus is.

Amúgy függ az alkatodtól meg az életmódottól is hogy magas-e a vérnyomásod. Általában a kövérebb embereknek szokott magasabb lenni, vagy a magasabb és erősebb testalkatúaknak. Én egyikbe sem tartozok és mégis magas a vérnyomásom. De ha sok teát, de főleg kávét iszol, meg még ha cigizel is, attól is lehet.

2010. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)


ja és nekem se írt fel a doki semmit. Nekem csak annyit mondott, hogy ne legyek annyit ideges (nem vagyok) ne kávézzak annyit, ne cigizzek annyit és lejjebb megy. Ha meg nem, akkor az normális és "ne bántsam". Amúgy semmi bajom a magas vérnyomásom miatt

2010. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem dohányzom meg kávét sem iszom, az igaz néha stresszes vagyok, lehget hogy az is benne van, alapból engem sem zavar a vérnyomásom, csak kicsit azért aggódom mert elég komoly következménye is lehet később.
2010. júl. 18. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

tanulj meg kikapcsolni.nem kell nagy tevékenységre gondolni.

a legjobb az,amikor már eltudod engedni a gondolataid,

ami körül úgy forog az agyad mint a ringlispil.

Elég 5 perc. Nem kell fejen álló jóga gyakorlatokra gondolni,és 5 év sem kell a megvilágosodáshoz :D

Zenével könnyű kikapcsolni.

"háát néha stresszes vagyok",de igazából nem jellemző..

Az ember sokszor nem is tud róla,és munkálkodik benne valami. Ez általában akkor van,ha halogatunk valamit.

Nem tudunk valamit megoldani.Irritál a közvetlen környezetünk. De hogy írjak valami egyszerűt..

igyál citromfűteát... :D


18/L

2010. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sószegény diéta
2010. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi ez jó, diétázni nem fogok meg ilyenek, de majd a gondolataimat néha elengedem. :D
2010. júl. 20. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!