Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségesnek gondoljátok a...

Egészségesnek gondoljátok a műszempilla építést?

Figyelt kérdés

Elég tudatos vásárlónak, fogyasztónak tartom magam és pontosan emiatt erős a kételyem a szempillaépítésnél használt pillanatragasztó!, cián akrilát és cián kálit tartalma miatt.

Jovo hétre vagyok beiratkozva, kikerdeztem a stylistot es igen, sajnos van benne mindkét cian vegyulet ...viszont! Soros muszempillat használtam regen mikor nem voltam tudatos es annak a gyati ragasztojat is ami gagyi kinai vacak volt, megsem lett sosem bajom. Szegeny stylistot elbizonytalanitottam abban bizom e a szakertelmeben illetve egy cikket is küldött amiben egy "vegyész"állítja nem karos.


2019. nov. 28. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy káros, de milyen szörnyű ronda! Mint régen a műanyag babáké, úgy néz ki! Vagy mint a szusiban az a zöld műanyag izé.
2019. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak lenni ilyen aggodalmaim. Nem csak a műszempilla, hanem a műköröm, lakkok, hajfestés, sminkek kapcsán is. Bár annyi mérgező anyag nem lehet bennük, aminek rögtön megéreznéd a káros hatásait, máskülönben nem használná ezeket annyi ember éveken keresztül, észrevehető károsodás nélkül (gondolj a modellekre). Nekem is volt régen saját magam által felragasztott műszempillám, műkörmöm, körömlakkot, sminket, hajfestéket is elég gyakran használtam, és tudomásom szerint egészséges vagyok. Most már inkább csak ritkán, fontos alkalmakra használok ilyeneket, a hajamat teljes festés helyett enyhén melíroztatom, évente 1-2x befestetem a szempilláimat. Igyekszem minél kevesebb vegyszert juttatni a szervezetembe.

Nem tudom, miért és mennyi ideig szeretnél műszempillát, ha fontos neked, csináltasd meg, próbáld ki - ha nem évekig használod, nem hiszem, hogy nagy bajod lesz belőle.

2019. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Én nem gondolom egészségesnek és a műkörmöt sem, még a hajamat sem festetem.
2019. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Epitett zseles mukormom van .2 eve volt utoljara mukormom is, most megint "csináltattam"magamnak .A muszempillat is tartós megoldásként hasunalnam illetve a mukormot is csak sajnos mindkettorol lehet hallani hogy karos az uv fény miatt mergezo cian van benne ..
2019. nov. 28. 14:42
 5/11 A kérdező kommentje:

Illetve en minden nap sminkelek es regen volt hogy ket hetente festettem a hajam... Gyerek elott voltak ezek azota tudatosabb vagyok próbálok lenni

Szamuzni a smimkek kozul is a karosakat es egészségesen enni, viszont ha jobban belegondolok az ember mi nem karos ma mar... Karos a csapvíz karos a fény karos a hus


....

2019. nov. 28. 14:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Szoval ha valoban tudatos akar lenni az ember nem ken magára semmit nem eszik a boltból semmit es nem issza a csapvizet sem.. Mert mindrol van tanulmány hogy milyen vegyületek vannak bennük..
2019. nov. 28. 14:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazabol miota szoptatás alatt kialakult egy ciszta a mellembem azota nem használok alumimimsos deot es a fejbromon is vannak sebek amik nem gyógyulnak ez pedig a korábbi meggondolatlan hajfestes maniam következménye is lehet mind. Szoval igyekszem nagyon tudatos lenni ha nem késő mar.. Mert lehet ezek a dolgok annak a következményei amiket regen csinaltam... Pedig meg csak 21 eves vagyok
2019. nov. 28. 14:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Szoval eleg szigorúan elkezdtem tudatos lenni ezek miatt az esztétikai es egészségi problémák miatt. Csak sajnos a valpdi tudatosság kb a mindenről valo lemomdast jelenti.
2019. nov. 28. 14:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak ez a vicc hogy itt vagyok 21 évesen es mas ennyi idős korára cigizik iszik drogozik szolizik es semmi baja. Nekem meg siha nem volt karos szokásom nem pusztitottam magam szültem egy gyetreket es megis jonnek ki problémák csupán a szepitlezesi maniam felelőtlensége miatt..
2019. nov. 28. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első butaságot beszél. Ha műszempillát hallunk, hajlamosak vagyunk egyből a hatalmas legyezőkre gondolni, holott egy 1-2D annyira természetes, hogy avatatlan szem észre sem veszi, hogy az mű.

Károsnak sem mondanám, hiszen a szempillasorunk 1-1,5 hónap alatt teljesen kicserélődik, folyamatosan hullik, nő, cserélődik az egész. Értem, hogy tudatos vásárló vagy de nem kell mindentől rettegni, ennél sokkal károsabb dolgok érik a szervezeted nap mint nap.

2019. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!