Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elment a hangom. Alig tudok...

Elment a hangom. Alig tudok beszélni, csak ilyen rekedtes magas hangon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Múlt héten megfáztam (nemtom hogyan), és nagyon fájt a torkom, de mivel nyaraltunk nem mentünk orvoshoz. Mostmár nem fáj, de alig tudok beszálni. Mi lehet ez, és mit csináljak vele??

Köszi előrem is!


2010. júl. 19. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:

1. NE beszélj.

2. Menj vele orvoshoz.


Ha szerencséd van, akkor "csak" nem zárnak a hangszálaid a gyulladás miatt. Rosszabb esetben gégegyulladásod is lehet. Nem vicces, mindenféle ronda dolgot lehet összeszedni, maradandó károsodás, ill. operációval kezelhető csomót.

A legjobb a pihentetés (egyáltalán nem szabad beszélni, pár szót sem, és suttogni sem), de orvosság sem ártana rá, legalább gyulladáscsökkentő.


Látatlanban ennyi, a többit doki mondhatja meg.


Egy énekes lány.

2010. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem iszogass forró teát!A Strepsils is jó a torokra.

Egy forró fürdős sem árthat!

2010. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te olvastad a kérdést? A kérdezőnek már nem fáj a torka! Igaz, a forró fürdő nem árt (max. elájulsz, olyan meleg van), de nem is használ.


A Strepstils halottnak a csók, mivel a nyálat lenyeled a nyelőcsőben, a hangszálak pedig a gégében vannak. A légcsövet a gégefedő választja el a nyelőcsőtől, ha oda folyadék (vagy nyál) kerül, köhögsz (rosszabb esetben fuldoklasz, erre mondják, hogy mellényelt). Tehát oda Strepsils még véletlenül sem kerülhet. Az inhalálás még segít valamennyit, kérdés, mivel lehet inhalálni, ezt is csak orvos tudja megmondani. Konkrétan gégész.


Forró tea... nos, hangszálproblémára ez is mindegy, viszont torokfájásra SOHA NE IGYATOK (egyetek) forrót, a gyulladt részeket ugyanis semmilyen körülmények között nem melegítjük. Ez legenda. A hideg sem jó. Legjobb a szobahőmérsékletű cucc, de mint mondtam, a kérdezőnek mindegy.


Első voltam.

2010. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem nem beszélni, és remélem nincs komoly bajom! Ha valakinek van még tanácsa léccí írjátok meg. Soha nem volt még ilyen bajom. :S
2010. júl. 19. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:

1. és 3. vagyok, higgy nekem. Tényleg ne beszélj, próbálj meg kamillás gőzben inhalálni (kamillateát forralsz és föléhajolsz, belélegzed), és mézet enni. Nem fog odafolyni, de állítólag ha megeszed, úgy is hatásos, nem tudom. Mi szoktunk hinni az ilyesmiben.

Viszont ha a némaság ellenére sem javul szerdáig semmi, tényleg keress egy dokit.

2010. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon aranyos vagy! Megfogadom, és igyekszem nem beszélni, és a többi. És reménykedem!
2010. júl. 19. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:
A forró tea hülyeség, hangprobléma esetén nem szabad forrót bevinni, sem hideget. Az erős fűszereket is kerülni kell. Javaslom a mézet, és a fokozott folyadékbevitelt. Emellett ne legyen egy hang sem! Jobbulást!
2010. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok. Mamár sokkal jobban vagyok, még hangom is lett XD Köszi a segítséget
2010. júl. 20. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:
forró fürdős :D:D
2010. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!