Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki magas vérnyomásra gyógysze...

Aki magas vérnyomásra gyógyszert kapott, válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

1: Volt-e valami tünete? Ha igen, mi?

2: A háziorvos hányszor nézte a vérnyomását mielőtt gyógyszert írt fel?

3: Mennyi volt a vérnyomása (a gyógyszerezés előtt)

4: A háziorvos küldte-e valamilyen vizsgálat(ok)ra, mielőtt felírta a gyógyszert?


2011. okt. 26. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

01. - Az én esetemben gyerekkortól magas a vérnyomásom. Igazából nem volt(van) tünet, de azért érzem, hogy valami nincs rendben. Tehát nem fáj tőle fejem, meg ilyesmi. Inkább csak teli vagyok feszültséggel, és mintha "túlnyomás" lenne bennem. Nálam idegi alapon van a hipertónia.


02.- Az első mért magas vérnyomás után felírt egy gyógyszert.


03.- A mért legmagasabb 200/110 volt. De igazából 140/90 alá nem nagyon ment soha.


04. - Gyerekkoromban voltam rengeteg vizsgálaton, gyakorlatilag tetőtől talpig kivizsgáltak. Minden lelet negatív lett. Esszenciális hipertóniát állapítottak meg. Felnőttként már nem küldtek kivizsgálásra, gyógyszeresen kezelik. Jól szinten tartható a vérnyomásom, de ha olyan helyzetbe kerülök (pl. izgalom, orvosi vizsgálat, stressz, stb.) akkor bizony így is felugrik.

2011. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam is idegi alapon van a magasvérnyomás.Az orvos 3-szor mérte meg,mindhárom magas érték volt.Volt tünetem,sokszor fájt a fejem hátul a tarkómnál,sokszor lüktetéssel kísérve.Ehhez még jött a folytonos stresszérzet,idegesség.

160/100 volt a gyógyszerezés elött,azóta 110/70,120/80-ra stabilizálódott,de stresszhelyzetben igen magasra fel tud menni sajnos..Volt vérvizsgálat,ideggyógyászati és belgyógyászati vizsgálat is.

2011. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A gyógyszert a vizsgálatok előtt, vagy a vizsgálati eredmények után írta fel az orvos? Arra gondolok, hogy mért 2 magas vérnyomást, és felírta a gyógyszert és a vizsgálati beutalókat, vagy megvárta a vizsgálatok eredményét és azután írt gyógyszert?

2011. okt. 26. 13:38
 4/4 anonim válasza:
A mi háziorvosunk azt mondta, hogy vegyek otthonra csuklós -könnyen használható- vérnyomásmérőt, és legközelebb kérte a "naplót" a napi legalább 3 méréssel, /plusz laborok/ még mielőtt bármit felírt.
ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!