Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a sativa és...

Mi a különbség a sativa és indica között?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a füveknek több faja/alfaja is van. Pl ott a ruderalis és még több vadkender fajta amik legálisak. Amik gyengék, de eltudják érni velük azt, hogy erős legyen. Ha pedig készítenek belőle jó kis hasis olajat, amit bele tesznek jó kis kajába akkor pláne! pl ak48, gorilla, purple kush, stb azok hova sorolhatóak? És magyarországon miért nem lesz megengedve a thc fogyasztása, ha lesz is mikor? Legalizálják már, mert ez sokkal hatékonyabban gyógyít mint a gyógyszerek és nem okoz függőséget!

2019. dec. 7. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:

ami legál, annak olyan alacsony a hatóanyag tartalma, hogy egy bokrot kellene elszívnod belőle. megfelelő tartás mellett növelhető a növény hatóanyag tartalma, viszont így már bűncselekmény a tartása/termesztése. (nyilván mert nagyobb a thc tartalom.) a gyógyító képességét nem tudták igazolni, és nem fogják tudni - lévén, hogy jó eséllyel nincs. abban viszont van igazság, hogy többek közt javítja a közérzetet, az étvágyat - és egyéb olyan tényezőkre van/lehet pozitív hatással, amik hozzájárulhatnak az kezelt személy sikeres felépüléséhez. viszont azt kétlem, hogy önmagában akármit is gyógyítana, vagy hatásosan kezelne. a tünetek (mondjuk fájdalom) enyhítése nem egyenlő a gyógyulással.


és zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem az a mennyiség, ami elegendő ahhoz, hogy a kezelt közérzete, étvágya javuljon bizony függőséget okozhat. vagyis a megszokott "jobb közérzet" hiánya depresszióban fog eszkalálódni - úgy vélem.

2019. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amíg az oxycontin fizikai és pszichikai függőséggel jár, a fű talán fizikai függőséget nem vált ki, de a pszichikai szerintem ugyanúgy kialakulhat. csak ezt nem tekintjük annyira komolynak, mert nem annyira egzakt, mint a fizikai függőség. szerintem. előző vótam
2019. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy azt sem tudod, mi a különbség a vadkender és a kender között...
2019. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egyik hosszú időre üt ki szállósba, gondolkozósba - lehet vele jól tvt nézni, elmélkedni, röhögni a világ fura természetén. Ez inkább tanít néha megmutat összefüggéseket stb.

A másik nagyon meg vág, azt se tudod mi van - ha sokat nyomsz kb félálomszerű kómába zuhansz. Rövidebb ideig (kb 1ó high) tart, nem igazán nevettető - inkább képből kicsattintó fajta.

Mindegyiknek megvan a maga előnye, és hátránya...

2019. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az indica jobb féle? És úgy halottam vadkendereknél is van erősebb fajta! Na és pl azok milyen fajták amiket én fent említettem, úgy tudom hibridek de miknek a hibridjei? Úgy tudom ezek a legerősebbek kb, de van olyan is amit ezekből kereszteztek és annak elvileg 33% is lehet a thc tartalma. Csak nem tudom most pontosan mi a neve!
2019. dec. 8. 22:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondat tudománytalan hippi f* ság kedves kérdező.


Főleg mivel a legtöbb opioid nem toxikus, a fűnek meg alig van igazi tudományos történelme. Hosszútávú hatásai ismeretlenek

2019. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ebben a kérdésben, egy mondatott sem írtam egyik opioidról sem. És igenis van olyan novény aminek a thc tartalma lehet akár 30%feletti is: [link]
2019. dec. 9. 00:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja de ha a kérdésem utolsó mondatára gondolsz. Akkor én nem is az opioidokra. Hanem a legális gyógyszerekre gondoltam!
2019. dec. 9. 00:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Az opioidok is legálisak, csak vénykötelesen :D


Ugyanolyan hülyeség akkor is, a fű biztons@gossága nem bizonyított hosszútávon

2019. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!