Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a CBD kender termesztés...

Mik a CBD kender termesztés feltételei?

Figyelt kérdés

Utánajártam, hogy ugyebár a CBD se nem kábítószer se nem gyógyszer a magyar jogszabályok szerint. Szeretnék olyan kendert termeszteni amiből CBD olajat lehet előállítani.

Az tiszta sor, hogy a THC nem a magyar hatóságok barátja. Találtam több olyan falyta magot amiben thc>0.2% cbd változó 5-15%.

Az olaj előállítása más téma, de mi a menetrend, ha az ember legálisan szeretne olajnak való kendert termeszteni?

Milyen bejelentési kötelezettség van, ellenőrzés stb.

Terveim szerint jövőre szeretném elkezdeni, valamikor januárban fel is fogok keresni egy ügyvédet ezzel kapcsolatban, de addig remélem kapok pár értelmes választ.



2019. dec. 16. 12:55
 1/4 Jenő 34 válasza:
Mgayraországon nem lehet legálisan, csak ipari kendert termeszteni.
2019. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt cáfolnám, már csak azért is, mert ez az egy mondatos válasz nem győzött meg igazán. Eleve a CBD se nem pszihoaktív szer se nem gyógyszer hatóanyag. Nézd meg Pl egy bioboltban biztosan találsz ott is olajat vagy kender teát. Több oldal erre vonatkozó jogszabájt olvastam már át, kicsit úgy vettem észre, hogy a magyar társadalommal egyhangúan a törvényhozók is elzárkóznak a kender felhasználásától sajnos... Viszont egy paragrafust sem találtam ami TILTANÁ. Sőt. Nézz bátran utána, a kompolti nevű fajtát magyarok nemesítették még az előző évezredben és előszeretettel használják a virágzatát olaj előállítására. Összességében ha a THC nem éri el a 0.2% ot akkor oké. Legalább is nekem laikusnak ez jött le, de majd jövőre egy ügyvéd ezt tisztázza számomra.
2019. dec. 17. 19:59
 3/4 lolipoli válasza:

Az alacsony THC-tartalmú kendereket nevezzük ipari kendernek, bár létezik egészségipari felhasználása a magas THC-tartalmúnak is. A jogszabály szerint egy gazda vagy egy gazdával szerződő személy a nemzeti illetve a közösségi (európai) fajtajegyzékben szereplő kenderfajták magjait szabadon elvetheti. Ezek THC-tartalma a növény lágy részeit teintve kevesebb mint 0.2%. Az elvetett magok eredetét számlával és a csomagoláson található fémzárral kell tudni igazolni. Ha a termesztett növények THC-tartalma határérték feletti, akkor azonnal beszántatják. A jogszabályokat ezen az oldalon gyűjtötték össze: [link]


Nincs bejelentési kötelezettség, de érdemes szólni a rendőrségnek. A Nébih hivatalból ellenőrizheti a hatóanyagtartalmat. A Kender Gazdák csoportban érdemes érdeklődni a termesztés részletei felől. A virágzat ebben az esetbe is kábítószernek minősül, és csak külföldre szabad eladni, és a tároláshoz, a szállításhoz ki kell váltani a kábítószerért felelős személy titulust.


Hol fogsz termeszteni?

2019. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ebes és Debrecen között tervezzük a vetést.


Akkor ha jól értem a virágzat feldolgozása vagy értékesítés sem engedélyezett?

Csak mert én azt olvastam, hogy a CBD nem minősül pszihoaktív anyagnak sem gyógyszernek.

Mi elsősorban nem magnak vagy rostnak szeretnénk, hanem olajnak.

2019. dec. 18. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!