Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt Isiásza és a...

Akinek volt Isiásza és a lábába is kisugárzott, milyen fájdalmat érzett?

Figyelt kérdés

Illetve derék vagy fenék részen is fájt mindig?

Írtam már ezzel kapcsolatban kérdést, mert hetek óta fáj a jobb lábam.

Szúrkáló, zsibbadó, égő érzés jelentkezik. Térd belső oldalán, boka külső részen, comb külső részén és vádliban. Illetve combba is szúrkált. Sokszor autóban ülés majd azt követő járkálás után erősödik fel annyira, hogy a járás is fáj. Voltam vele orvoshoz, color duplex vizsgálatot csináltak, illetve d dimer eredményt néztek, mind a kettő negatív volt. Mondták biztos isiasz lumbago. Viszont a far részem nem mindig fáj. Most fekvés közben is a lábfejem a külső boka körül és a vádlim is a külső oldalon elkezdett hasogatni, picit olyan volt mintha görcsölne is égő és nehéz érzéssel. Nem sérült meg az a lábam, egyik napról a másikra jött elő hetekkel ezelőtt és terhelésre romlik mindig. Félfekvő helyzetben többet feküdtem mostanában, esetleg valóban az ülőideg gyulladt volna be?! Viszont akkor nem kellene a derék vagy fenék résznél is elviselhetetlenül fájnia? Reumatológiara jelentkeztem, de 2 hét van még az időpontig.Tartok tőle, hogy mégis valami ér van begyulladva belül, nem volt a legalaposabb az ultrahang. Vagyis más arról számolt be elég sokáig nézték, nekem pár perc alatt végeztek.


2020. jan. 1. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Isiász nagyon tud fájni. Vegyél Milgammát a patikában.
2020. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hamar lehet képalkotó módszerekkel diagnosztizálni az isiászt.


Nekem a lábszáram és főleg a bokám fájt, csak késöbb a háttam. Egy kb. fél centi átméröjű csontszilánk volt a háttamban.


Üdvözöl: Egy volt isiászos.

2020. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lumbagkm sose volt.

Viszont prockorongservem van ket agyeki csigolya kozott. Ez idorol idore okoz panaszokat. Ha kimozdul , elmozdul olyankor az elodomborodas nyomni kezd ideget es olyankor a serv nagysagatol, helyzetetol fuggoen pl egeszen a bal labam kulso reszen vegig fajdalom, zsibbadas jelentkezik. A porckorongserv tipikusan olyan, hogy az ulo, felulo helyzet ront rajta. Gyogytornaval, uszassal mackenzie vagy milyen tornaval helyrepakolhato...sulyos esetben azonban mutetet javasolnak. Csak hat a torna reszt akkor se lehet meguszni.

Nem tudom mik azok a vizsgalatok, amiket irtal, de porckorongservet MR felvetellel szoktak megnezni es gerincsebeszhez kell vele menni. Anno olyan tunetekkel amit irsz reumatolpgusnal kezdtem es egybol mondta gerincsebeszetre szevasz. Szoval persze menj oda is, de mar most kerj idopontot valami gerencsebeszeti helyre, mert eleg hosszu a varolista mire odajutsz es elotte lesz rendes gyogytornaszod mar lehet meggyogyulsz (sajnos nem annyira vicc, de ne erre alapozz).

2020. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és tanácsot. Kérek gerincsebészhez is időpontot, lehet jobban járok akkor, ha egyenesen oda megyek és nem húzom az időt reumatológussal. Bár attól függ mikorra kapok időpontot a gerincsebészhez. Illetve addig háziorvossal iratok milgamma injekciót. A doki aki vizsgált, egy szóval nem említette az Mr-t sem amúgy, meg szedjek Rantudil Fortét és ennyi. Csak ha pl nekem is egy sérv csinálja, ami nem kizárt mert boltban dolgoztam évekig és rengeteget cipekedtem, akkor hiába szedem. Bár tudom, hogy nem csak attól alakulhat ki sérv. Manapság gyógyszert felírják és nem "nyomoznak" tovább a valós ok után. Tisztelet a kivételnek. De nem hiszem normális dolog, hogy maximum 1km járkálás után nem bírok menni és egy Rantudil Fortéval el van intézve, meg egy láb ultrahanggal és nem is utal máshova, mert majd elmúlik az Isiász.
2020. jan. 1. 22:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Érdekelne mit állapítottak meg? És mi segített? Én 10 napja fekszem dettó ugyanezek a tünetek a far rész nem fáj csak a csípő és combtőtől lefelé. Utoljára az autóból úgy kellett kiugranom olyan elviselhetetlen lett a fájdalom azóta fekszem. Gyulladáscsökkentő és izomlazító .
2020. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a mostani influenza is okozhat ilyen tüneteket, de kell lennie valamilyen alapbetegségnek.
2020. márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5.válaszoló. Sajnos még semmi újat nem állapítottak meg. Reumatológushoz tudtam eljutni, nem kért Mr-t, mert biztos csak simán isiász...marcius elején meg a kezemmel műtöttek és nem is tudtam semerre menni, illetve a kialakult helyzet miatt sem. Így, ha lesznek rendelések, akkor elmegyek egy normális helyre, ahol Mr vagy ct-znek is. A fájdalom amúgy elmúlt. Az egy rémálom volt... Most sem tökéletes, mert ha megeröltetem akkor a lábam rögtön fáj és a far rész is. A pihenés segített neki sokat, szerintem. Sokan azt tanácsolták melegvízbe ne fürödjek, mert erősíti a tüneteket és ülni is féloldalasan üljek inkább. Neked azóta jobb??
2020. ápr. 5. 18:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez volt a negyedik hetem. Annyi változás történt ,hogy éjjel tudok aludni,és napközben 11 és 5 között tudok mászkálni, de tompa nyomás szerű fájdalom az folyamatos ,és a lábba sugárzik folyamatosan idönként nyilalgat comb vádli.A legnagyobb változás le tudok ülni ,és fekve fel tudom emelni az érintett lábam . Seractill t szedem mindjárt elfogy ,de nem vagyok benne biztos az javított egy kicsit.Orvoshoz lehetetlen eljutni a maszek is lecsapja a telefont,Elég gáz orvos lehet ha azt mondja csak isiász ,hisz annak is ezer oka lehet ,a fájdalomról meg ne is beszéljünk. Hát csak ekkora fájdalma legyen annak az orvosnak aki ilyet mond.Ha az érintett oldal felé hajolok,vagy akár egyenesen próbálok állni érezni egy ponton ahonnan a fájdalom kiindul .Most utólag gondolkozva már hónapokkal előtte állásnál éreztem egy tompa fájdalmat azt elmúlt .De mivel a vállam is fájt évek óta azt gondoltam a csípő izület ,és nem foglalkoztam vele .Mert az összes izületem fájt elviselhető szinten. De akkor ez nem az valószínű ülőideg . Csalántea ,Csalán közvetlen rá,Olivaolaj fogyasztani kurkuma kicsi borssal ezeket próbálom még . A fekvés egy idő után ront kiegyenesedni se tudtam két hét után,a mozgás jó viszont fáj .Gőzöm sincs mit tehetnék még.Van egy 4-5 sérvem de az 30 éve megvan ,és más tüneteket okoz és arra a mozgás bevált .De ez most kifogott rajtam ,minden nap kisérletezek valamivel hogy javuljon. Orvost egy darabig nem fogok látni.
2020. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még azt kérdezném Mennyi idő után múlt el a fájdalom? .Nekem a negyedik hét de még tart Igaz az sokat jelent hogy tudok aludni Éjjel egykor felébredni ordító fájdalomra 3 héten át ,azt csak az tudja aki átélte.
2020. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem Augusztusba lesz egy éve hogy fáj.Viszont a tipikus isiasz tünetek kb 1 honapja vannak.Naponta max 2-3 órát alszok éjjel 1 és 3 közt jelentkezik a fájdalom ami elviselhetetlen.Bárhogy fekszek sehogy se jó.Kedden megyek Mri re aztán majd kiderül.Én eddig folyamatosan dolgoztam de már itthon vagyok mert alig tudok járni is.Amivel lehet a tüneteket enyhíteni az ultrahangos kezelés és a lágylézer másnéven infralézer de a lökéshullám terápia is jó rá.Ha kigyógyultok belőle akkor erősítsétek meg az alsó hát izmokat mert ha gyenge a hát akkor jön elő a sérv.Foglalkozni kell vele mert újra és újra ki alakul az isiasz.Anyumat A pesti Lukács fürdőbe kezelték nagyon nagy eredményességgel.Súlyfürdő masszázs és tangentor kombóval kezelték.A kinezio tape is segíthet.
2020. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!