Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok 20 évesen testile...

Miért vagyok 20 évesen testileg fejletlen? Hormonprobléma lehet a háttérben? Részletek lent 20F

Figyelt kérdés

(Kicsit hosszú lesz elnézést)


Amire gondolok:

- Annak ellenére, hogy a szüleim magasak, én 173 cm maradtam.

- A testem teljesen szőrtelen, egyedül a nemi szervemnél van erős szőrzet. Az arcomról a pihét borotválom, de egyszer két hónapig nem nyúltam hozzá, és csak egy kis alig látható bajusz lett az eredménye. (Hozzá kell tennem hogy szőke vagyok.)

- A testalkatom egyáltalán nem férfias. Vézna nem vagyok, de például a mellkasom helyén konkrétan semmi nincs. Edzés nélkül nyilván nem várok hatalmas, erős mellizmokat, de az átlag férfiaknak azért valami van ott, ami látszik a póló alatt.

- Kellemetlen téma, de a nemi szervem is a kisebbek közé tartozik.

- Ami a leginkább zavar, az a hangom. Azért azt hallani, hogy férfi hang, de sokan hittek már homoszexuálisnak csupán a hangomból kiindulva (nyilván az ilyeneknek annyi eszük sincs mint egy rönk fának, de abban igazuk van, hogy az átlag férfinek nem ilyen a hangja).


Azzal tisztában vagyok, hogy ezek közül 1-1 dolog önmagában lehet simán genetika, de hogy ez mind így egybevág, az gondolkodásra adott okot.


Amit nem értek, hogy a háziorvosomat például miért nem foglalkoztatta a dolog, miközben megjegyezte (amikor a gyerekorvostól átkerültem hozzá) hogy 14-15 évesnek nézett (ami azért kicsit túlzás talán és bunkóság is így közölni).


Kihez kellene fordulnom? Vagy mindez normális?


2020. jan. 10. 00:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Kevés tesztoszteront termel a szervezeted.

Kérdezz rá a háziorvosodnál, hogy ebben az életkorban javasolja-e hogy elkezdj hormont szedni.


A magasságod pedig lehet örökletes, valamelyik nagyszülő, dédszülő jóval alacsonyabb volt a szüleidnél és tőlük örökölted.


Szóval, irány a doki és kérdezz rá, ha nem javasolja, hogy szedd, akkor helyette mit tanácsol, mielőbb keresd fel!

2020. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!