Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokan miért probálják az...

Sokan miért probálják az elhízást, kövérséget normális dolognak beállítani?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban a most kialakult Schobert "Update" Norbert által kirobbantott botrányra.

2020. jan. 22. 15:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon egyszerű, mindig minden helyzetben az a normális amit a nagy többség csinál, nagy többség képvisel. És hát gondolom nem kell statisztikákat linkelnem, hogy rájöjjetek hogy az egészséges sportos életmódot folytató emberek és a súlyfelesleggel rendelkezők aránya kb. 95-5% itt persze nem csak a nagyon kövérekre gondolok, hanem azokra a nem soportoló emberekre is akik nem figyelnek az egészségükre, hiszen ők is "kövérség normális" tábort erősítik!


Az meg egy vicc, hogy az emberek legtöbbje nem fogja fel norbi üzenetét és egy egy szóba félmondatba kapaszkodva anyázzák meg lázadoznak. Ő csak anynit mondott hogy a 30-40kg súlyfelesleg egészségtelen! EZ IGAZ! Annyit mondott, hogy a strihákat amik ekkora súlyfeleslegnél keletkeznek nem lehet eltüntetni EZ IS IGAZ, és még azt is mondta hogy léteznek olyan kapcsolatok amik azért mennek tönkre mert az egyik fél nagyon meghízik. Szerintetek soha az életben sehol nem fordult elő hogy azért szakított egy pár mert az egyikőjük nagyon elhízott? Ha ritka eset is, biztos volt ilyen, sőt lehet ti is ismertek ilyet. Tehát ez az állítása is IGAZ!


Az elején hozzászólónak üzenném hogy NINCS OLYAN HOGY GENETIKÁTÓL HÍZIK MEG VALAKI!!! A KÖVÉRSÉGET NEM LEHET ÖRÖKÖLNI!! Maximum olyan van, hogy valaki a mozgásszegény életmódtól és egészségtelen táplálozástól könnyebben hízik mint mások. Igen, még egyszer írom MOZGÁSSZEGÉNY ÉLETMÓDTÓL ÉS EGÉSZSÉGTELEN TÁPLÁLKOZÁSTÓL! NEM PEDIG A GENETIKÁTÓL!!!


Jahh és sok okos kommentet eolvastam hogy "a babának kell a sok egészségtelen étel, a baba kívánja" Könyörgöm, még meg sem született az a kisgyerek már ráfogjátok hogy miatta híztatok el??? Nem elég csak akkor ráfogni mikor már megszületett hogy a "gyerek miatt nem edzek, a gyerek miatt nem eszek normálisan, a gyerek miatt, a gyerek miatt a gyerek miatt... Az hogy valaki megkíván ételeket a terhesség alatt miket mondjuk előtte nem szeretett az nem azért van mert a babának kell, hanem az anyukában végbemenő hormonális és egyéb változások miatt! Nagyon sok esetben ez a "babának kell" felfogás eredményezi azt, hogy már cukorbetegen születik meg szegény...


Mondjuk ezt a kommentet kár volt leírnom mert akik a norbi üzenetét nem fogták fel, azok ezt sem fogják... Akik meg azt megértették azok már tudják mindezt amit leírtam...

2020. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert sokkal könnyebb a fotelban ülve szemét kaját zabálni 0-24-re, és ráfogni minden másra, mint felállni, egészségesen táplálkozni, és mozogni.


Dohányozni, piálni, tv-ben valóvilágot nézni érdekes módon mindenkinek van ideje, de heti 3*1 órát edzeni/mozogni akár otthon gépen már nincsen...

2020. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Aztán az eredménye ennek az, hogy hatalmas mértékben nő az elhízás, a cukorbetegség, és a szív-érrendszeri betegségek aránya.


Magyarországon az egyik vezető halál ok is ezekre vezethető vissza, DE ha te rá szólsz az emberre hogy álljon már fel a fotelből, mert az ÉLETE múlik rajta( meg az életminősége, biztos mindenki imád dagadt lenni, és 2 lépcsőtől az izzadtságában tocsogni...), akkor még te vagy a szemét aki nem érti meg a problémáit...

Mert hogy neki sír a baba, VV-t kell néznie, nem ér rá napi 2 doboz cigi mellett futni, fontosabb a brazil szappanopera nézése és a szemét kaja öröklése, meg amúgy is genetika kérdése, szemét biológia ezt dobta stb stb..

Utána meg ugyanazok sírnak hogy miért olyan a vérképük, teljesítményük 30-40 évesen, mint egy 80 éves végstádiumúnak, és miért kell inzulinozniuk magukat, meg 15 dilibogyót bevenni hogy életben tartsa őket.

2020. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

#13:

Pontosan ez az! Én például nem népegészségügyi termékadót kellett volna bevezetni, hanem egészségügyi állapothoz kötni a juttatásokat/levonásokat. Aki elhízott, iszik vagy dohányzik, duplájára emelni a az egészségügyi járulékot vagy megvonni az azok szövődményeként kialakult krónikus betegségekre járó adókedvezményeket és gyógyszertámogatásokat.

2020. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóknak igaza van. Egyik ismerősöm /majdnem szomszédom/ is ilyen "sportellenes" mélyszegénységben élnek, de fejenként a párjával napi 2-2 doboz cigit elszívnak, sőt az ura minden este munka után elmegy sörözni. A boltban legutóbb mikor találkoztam velük kivette az almát kisgyerek kezéből mondván hogy az nagyon drága nem engedhetik meg maguknak. "tudod hogy anyának nincs pénze" ezután befordult a dohányboltba és vett 2 doboz cigit! Persze ha az egészséges kajáról van szó ő háborog a legjobban hogy "az megfizethetetlen"... Terhessége alatt végig cigizett, egyszer majd egy napot bent tartották a kórházba mert az orvos nem hallotta a baba szívhangját csak nagyon gyengén. Mikor hazajött dühösen mesélte, miután kért egy cigit, hogy a hülye orvos nem engedte ki ő meg majd megveszett hogy nem gyújthat rá... Vannak 15-20 perces live videók is ahol az anyukák szidják Norbit, hogy nekik nincs idejük edzeni. Közel fél órát lájvolni azt van, meg szulejmánt nézni, meg facebookozni... A legnagyobb vicc meg az hogy "drága a diéta szegények vagyunk". Nem! A cigi a drága meg az alkohol, illetve a cukros üdítők. Két szelet zsíroskenyér helyett egyet enni nem drágább! Két tányér pörkölt helyett egyet enni nem drágább. Kevesebbet enni az egészségtelen ételekből NEM DRÁGÁBB!
2020. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15 1 alma mennyibe kerul, 40 ft? 😃 Ne is irj ilyeneket, mert felk_om magam a primitiv hulyesegen. Felhaborito az ilyen.
2020. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

-mert egyre több a kövér

-a PC világában élünk

-a magyarok egyébként is világbajnokok lustaságban és kifogáskeresésben


egyébként az genetikára meg hormonokra való hivatkozás egyenesen szánalmas. vhogy minden kövér embernek rossz a genetikája meg pajzsmirigyproblémája van (ja meg nincs pénze egészséges kajára :D), de azért az íróasztala mellett ott a kóla és 2 pofára zabálja a finomított szénhidrátot, illetve természetesen még a szomszéd boltba is autóval megy.


az egyik válaszolónak meg teljesen igaza van.


1, Norbi szavait kiforgatták, és ez az egész hisztéria teljesen szánalmas.

2, nem, nincs rendben az, hogy kimész az utcára, és azt látod, hogy a 40 feletti emberek nagy része elhízott

egyébként ez az egész elmebajt nagyon jól mutatja, hogy pl anno volt egy magán angoltanárnőm, aki mosolygott, mikor mondtam, h sportolok (szálkásan izmos, vékony férfi vagyok), ő mosolygott 20-30 felesleggel, de rokonok is próbálnak sokszor tömni ünnepeken.


komolyan, ebben az országban annyira normális már dagadtnak lenni, hogy hamarabb szólnak be, ha vékony vagy szálkás izomzattal.

2020. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17

Szembesíted velük,hogy xarul néznek ki.

Ez a bajuk.

Ekkor mi jön?

Elkezdi keresni a vélt hiányosságaidat.Feltételezve,és megnyugodva,hogy azért ő se semmi!!

Pld:Biztos egész nap magával foglalkozik!Ebből kifolyólag önimádó!

Az nem zavarja egy kicsit sem,hogy amihez nemért,ahhoz szól hozzá.

Pld az egész nap helyett helyesen:Heti 3-4 szer másfél óra,

amit modjuk ő überel a heti 5-6x2óra tv zéssel,vagy a heti krimóbajárással.De ez nem érdekes.Akkor is te egésznap magaddal foglalkozol,és kész.

2.Ez az izmaival akar kitűnni,biztos egy hülye.Iskolázatlan.Bezzeg én egyetemet végeztem,tehát bizonyára több,jobb is vagyok.

Az nem zavarja egy cseppet sem,hogy nem ismer,fogalma se lehet,hogy mit végeztél,mit tanultál.

Pld én diplomás vagyok,de ugye ez nem látszik,mert nincs kitűzve a homlokomra a papirom.

Egyébként valóban,ahogy mondod.Van már izomdiszmorfia is,csak hogy tudjad!!Izomdiszmorfia veszélyztet minket.Tehát te egy zavarodott,buta,beteg,iskolázatlan f..sz lettél a végére.Legjobb lesz,ha hozzádagadsz a többihez.És akkor minden rendben lesz.Lehet,hogy még diplomásnak is néznek,meg vidám,szórakoztató embernek.

2020. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ezzel vigasztalják magukat, de sok esetben nem egészségtelen, ha nem teljesen lapos a hasad abba még senki nem halt bele, ebbe a kategóriába erőltetik bel magukat a kórosan elhízottak
2020. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!