Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokan miért probálják az...

Sokan miért probálják az elhízást, kövérséget normális dolognak beállítani?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban a most kialakult Schobert "Update" Norbert által kirobbantott botrányra.

2020. jan. 22. 15:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Mert bizonyos esetekben genetikailag örökölt, és azt nem mindig lehet megváltoztatni.
2020. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
azért,mert népbetegség, azaz sokakat érint. és egyszerűbb masra kenni, mint változtatni rajta.
2020. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Mert most a “fogadjá el mindent, mer’ ha valami nem tetszik, te vagy a világ ellensége!” mozgalom van.
2020. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
mert a Norbi botrány közel sem (csak) arról szól hogy elhízott=egészségtelen
2020. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Normálisnak normális, a nyugati világ minden fejlett országában, jóléti társagalmában 60% fölött van a túlsúlyosok aránya, aminek fele kórosan elhízott. Az más kérdés, hogy ez mennyire egészséges. Bár sokan azt is bele akarják magyarázni.


#1: Igen, van akinek olyan a genetikája. De szerintem azzal is sokat mondok, hogy 100-ból 1-nek.

2020. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem Norbi kijelentése botránkoztatott meg, hanem a társadalom reakciója és a dolog súlya. Persze lehetett volna ezt másképpen is tálalni, pl. ha úgy indítja az "első" megfogalmazásait, ahogyan azt a "második" megnyilvánulásában kifejtette, kevésbé lett volna sértő. Kiforgatták rendesen a szavait. Sajnos ha a véleményed vagy a hozzáállásod valamivel kapcsolatban a többséggel szemben megy, egyből kiforgatják a gondolataidat. 0 vitakultúra. De az, hogy ebből országos felháborodás meg téma lett, kész vicc. A lakosság nagy részét sokkal jobban zavarja annak az embernek egy kevésbé disztingvált kijelentése, aki egyébként még mindig torony magasan a legtöbbet tette az elhízás elleni küzdelemben (Update ide vagy oda) ebben az országban az elmúlt 30 évben, mint egyéb, jóval égetőbb problémák folyamatos jelenléte a magyar társadalomban, politikában, közéletben, stb.. Kb. mint anno az internetadó vs. jogállamiság teljes megsemmisülése az utóbbi 1 évben.

Roha_dtul nincs rendben az a mértékű elhízás, amit a lakosság nagy százaléka megenged magának. Teljesen kifordult világban élünk, a testkép zavar egy olyan fogalom amit annak idején a rendkívül vékony, anorexiás betegek jellemzésére használtak, majd jöttek a testépítők. Mind a kettő testkép zavar, de a társadalom csak egy nagyon szűk, tized vagy ezred százalékát érinti. Az utóbbi évtizedekben a lakosság ~felére ráhúzható jelző. Nagyon eltolódtak az értékrendek, szerintem egy nem jó irányba, de nem csak az elhízás kapcsán. Teljesen racionalitást vesztett talajon mozgunk, ez a Norbis eset (is) zseniálisan tükrözi.

2020. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Mert divat a poltkorrektség ebben is.

Követni kell a trendet.Aki elhízott,annak nem szabad ezt az orra alá dörgölni.

Hanem azt kell mondani,hogy molett,teltkarcsú,erös alkatú stb stb.

És a belsö tulajdonságok számítanak.Ez a másik általánosan elfogadott,mantrázott bulshitt.

Azonban ha megtapasztalod egy társkeresöben,hogy mi a valóság,rädöbbensz,hogy ez mind egy álságos baromság.

Tudom,hogy dagadt disznó vagy,te is tudod,hogy dagadt diszno vagy,a többiek is tudják!

De úgy kell csinálni mindenkinek,mintha semmi gond nem lenne,minden mäs fontosabb ennél ,és tökre természetes,hogy egy bálna vagy.

Müfelhaborodni illik,ha veletlen valaki ezt felveti!!

Es megszólalni okvetlen kötelezö mindenkinek,aki számít a közéletben.

2020. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

#1 Persze, genetika, érdekes, a gulágban senki nem volt kövér! Biztos oda nem kerültek be olyanok, akik genetika miatt kövérek, mi?


A genetika nem hízlal, az hízlal, hogy többet eszel, mint amennyit elhasználsz. Ilyen egyszerű az egész.

2020. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem ez mért a testépítés kategóriában van...
2020. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt az elhízás és a kövérség egy normális, természetes dolognak minősül. Hiába nem egy pozitív vagy egészséges dolog, attól még létezik, van rá példa bőven, nem egy művi, világunkon kívüli dolog. Tenni ellene nem úgy lehet, hogy szidjuk a kövéreket, a túlsúlyosakat, elhízottakat, ducikat, moletteket stb., ilyen-olyan módon megszégyenítjük őket, kevesebbnek tartjuk őket, okoljuk őket, hibáztatjuk stb., stb... Annak kismillió oka van, hogy valaki elhízik és nem biztos, hogy ez megoldható annyival, hogy "há' foggyá le". Létezik genetika is, létezik rossz családi minta és tanult szokások, életmód, léteznek lelki betegségek és problémák, léteznek egészségügyi problémák, léteznek olyan élethelyzetek, amikor szimplán az ember nem az egészségerére, nem a külsejére fókuszál bármily meglepően is hangozhat... Nekem sosem azzal volt problémám, ha valaki azt mondta, hogy pl. az elhízás egészségtelen, ilyen és ilyen kockázatokat hordoz, nekem nem tetszik, szerintem nem szép és így tovább. Viszont azt nagyon nagyon nem szeretem, amikor valaki a súly és külső alapján ítéli meg a másikat, mert az már nem egy értékes ember, nem szerethető, nem szép, nem lehet sikeres stb., csupán azért, mert túlsúlyos. Valamint azt sem szeretem, amikor valaki úgy kezeli az életmódváltást mintha az egy csettintésre menne, holott ez nem mindenkinek megy így, aminek a hátterében megint kismillió ok húzódhat meg és nem egy értéktelen senki az, aki ezzel megküzd, akinek nehéz, akinek esetlegesen nem is megy.
2020. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!