Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kismama vagyok kellet volna...

Noly kérdése:

Kismama vagyok kellet volna nekem táppénzes papír mert elutazom de az asszisztens nő azt mondta hogy nem ad mert nem hagyhatom el a várost mert rám küldi a a hívtalt megteheti?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen. Táppénzt ugye akkor kap az ember, ha beteg. Elvileg terhesen is csak akkor írhatnának ki, ha veszélyeztetett az ember. És betegen meg ugye otthon tartózkodsz.
2010. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

????

rám küldi a a hívtalt megteheti

Értelmes

2010. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a táppénz a betegeknek van, nem a nyaralóknak. a várandósság nem betegség.

igazándiból szabálytalanságot követne el, ha kiállítana neked a doki egy igazolást.

2010. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

előre nem adhat ki tp. Papírt amúgy sem...

Nem kellett volna elhíresztelni,hogy elutazol.

Bármikor kimehetnek ellenőrizni egyébként házhoz.

2010. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Igen, és remélem, meg is teszi. A táppénz betegeknek kell, minden másra ott a szabadság. Te is jobban jársz, mert többet fizet.

Ha beteg vagy, menj táppénzre, ha viszont nem, akkor ne pazarold az adófizetők pénzét.

2010. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Rádküldés" nélkül is bármikor kimehetnek a lakásodra ellenőrizni, hogy valóban otthon tartózkodsz-e a táppénzed, azaz a betegséged ideje alatt. Persze senki nem veszi ezt annyira vaskalaposan, hogy mondjuk egy kisebb bevásárlás (cipekedni veszélyeztetett terhesen amúgy sem szabad) vagy egy fodrász ne férjen bele az időbe, de a nyaralás már tényleg túlzás.

Nem mellesleg az orvost is megbüntetik, ha indokolatlanul tart táppénzen.

2010. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szerintetek a terhesség betegség?nem vagyok veszélyesztetet terhes csak ugyan is 3 szakba dolgoztam és 7 és fél hónaposan nem engedik!
2010. júl. 22. 14:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze. Ezzel semmi gond nincs is, és mindenki tudja, hogy ez a bevett gyakorlat az orvosok részéről is. De sajnos valóban ellenőrizhetnek, és amennyiben kiírnak, köteles vagy otthon tartózkodni (kisebb távolléteket leszámítva).
2010. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

12:58 vagyok. Persze, hogy nem betegség, de a betegállományt tekintve pont ugyanannyi jogod van, mintha beteg lennél.

Engem is kiírtak az utolsó 1,5 hónapra - nem kértem! -, mert sok utazással (üzletkötő, vidék, külföld, 1-2 naptól 1-2 hétig) járó munkám volt és az orvos meg akart kímélni ettől a kercehurcától, pedig amúgy én is jól voltam. De amint táppénzre kerültem, rám is vonatkoztak a táppénzes szabályok.

2010. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen ezzel tisztába vagyok és az orvosommal nem is lenne baj vele lehet beszélgetni de nekem ezt az asszisztens nő mondta mert a dokim szabin van neki viszont szerintem nincs jóga hozzá vagy igen?
2010. júl. 23. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!