Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a koronavírustól....

Nagyon félek a koronavírustól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira durva, vagy csak a média fújja fel? Mi lesz, ha elkapom? Mennyi az esélye a meggyógyulásnak?

2020. jan. 26. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem a szúnyogoktól félsz???


725.000 áldozat van évente azáltal, hogy betegségeket terjesztenek a harapásaikon keresztül. Csak a malária 600.000.

Vagyis többen halnak meg így .

2020. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Nézd - amit leírok, az az én véleményem. Lehet vele egyetérteni, vagy épp nem.


A vírus Kína egyik tartományából indult ki és a Hold Újév miatt sok kínai utazott haza. Ezek a kínaiak lassan mennek vissza állandó lakhelyuükre és ez okozhat gondot.


A legutolsó adataim szerint valami 800 beteg van. Gondolkodjunk józanul: Kína 100x nagyobb, mint Mo., vagyis ez akkor kb azt jelentené, mintha itthon 8 ember beteg lenne. Ez még viccnek is rossz... 800 főre alapoznak valamit egy 1Mrd-os országban?


Nem láttam soha a betegek adatlapjait. Nem lehet, hogy eleve valami miatt gyenge volt az immunrendszerük? Piáltak, vagy efféle és ezért tudta őket megtámadni a vírus?


Lehet, nem jó a realitásérzékem, de a fentiek miatt én egyáltalán nem tartok a koronától.

2020. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyelőre, ha hihetünk a Kína által szolgáltatott adatoknak, akkor annyira nem vészes a dolog.

Kínai jelentések szerint az elhunytak mind idősek, vagy krónikus betegek voltak legyengült immunrendszerrel. Persze ez sem jó hír, de annyiból mégis, hogy egy egészséges szervezet saját immunrendszere képes aránylag könnyedén leküzdeni a betegséget. Enyhébb esetekben csak láz, és influenza szerű tünetekkel jár a betegség, ennél kicsit súlyosabb esetekben tüdőgyulladással.


Másrészt bár nagyon pontos adatok nincsenek, de úgy látszik, hogy a fertőzőképessége nem kirívóan magas. Ez azért jó jel, mert ha az ember odafigyel pár dologra (hordjon maszkot fertőzött területeken, használjon kézfertőtlenítőt, ne nyúlkáljon a szemébe/szájába, kerülje a sok embert, stb) akkor egész jól megúszható az, hogy elkapja. Bár persze ezen érvek sajnos egy szerencsétlenebb mutáció során bármikor megváltozhatnak, ezért is célszerű kicsit jobban odafigyelni, és a fertőzések számát lehetőleg minél alacsonyabban tartani.

2020. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Az esélyed ha elkapod és meguszd kb 90% teljes mértékben jogos a félelmed! A 800 betegből 341 viszont nincs még jól egyáltalán tehát meghslhat még több ember belőlük
2020. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Magyarorszagon egyelőre nincs fertőzött,tehát egyelőre nem kell félned. Ugye a probléma az hogy vírusos tüdőgyulladást okoz,amit antibiotikummal nem lehet kezelni,viszont ha erős immunrendszered van akkor jó esélyed van túlélni.
2020. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Csak a hülye média fújja fel a dolgot, keltik a pánikot. Kell a kattintás...
2020. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy már több mint 4000 beteg van
2020. jan. 28. 17:01
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Meg sok hull a
2020. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
10%
Szerintem attól jobban félj, hogy lesz-e meleg víz este, hogy letudj zohanyozni.
2020. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mar rátaláltam a tökéletes védekezési módszerre.
2020. jan. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!