Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőr alatti csomó. Mi lehet ez?

Bőr alatti csomó. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég észrevettem egy kitapintható csomót a bőröm alatt, kb. a legfelső hátcsigolyám mellett. Először pattanásnak hittem (nem láttam ugye), de azóta sem fakadt ki, múlt el, változott a mérete, gyulladt be vagy bármi. A csomó egyébként nem fáj, “helyben mozgatható”, még csak esztétikailag sincs semmi probléma vele, a bőrfelület olyan, mint bárhol máshol -nem vörösödik a helye és tényleg úgy tudnám legjobban leírni, hogy bőr alatt van. Nem foglalkoztam vele ezután, de tegnap sportolás közben felfedeztem egy újabb csomót a térdemen. A fentebb leírtak ugyan úgy jellemzőek erre a csomóra is. Annyi kitétellel, hogy ez kissé kitüremkedik, a térdemen viszont sokkal vékonyabb a bőr, mint a “grabancomnál”, szóval ez lehet az oka.

Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet ez? Gondolom érdemes lenne megnézetni bőrgyógyásszal.


Ha valaki meg tudna nyugtatni, hogy nem nőnek meg és semmi rosszindulatú dolog, akkor most azonnal elfelejteném, mert abszolút tünetmentesek és nem is látszódnak.


Szóval, ha valaki tudja a tutit, esetleg volt hasonlóval dolga, ne kíméljen. 23/f egyébként, ha ez számít.



2020. febr. 1. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát , senki nem fogja megmondani, hogy ez koros vagy sem, de nem hiszem. Lehet lipoma (zsírcsomó), nyirokcsomó.

Mekkorák a csomók?

Nekem is vannak itt-ott, bordáimnál pl.

2020. febr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A háziorvoshoz ha elmész, tapintással többnyire meg tudják állapítani mi az, és ha korosnak véli tovabb kuld ahová kell.
2020. febr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lipomák (zsírcsomók),amik ártalmatlanok. De ahhoz,hogy biztosan lehessen tudni, orvosnak kell látnia.
2020. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ez van. Időről időre vannak újak is. Lipoma.
2020. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!