Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire megbízható az okos...

Mennyire megbízható az okos karkötő pulzusmérője?

Figyelt kérdés

Huawei band 3 pro okoskarkötőm van.

Általában 41-150 között van a pulzusom, 41 a legalacsonyabb alvás közben és 150 a legmagasabb sportolás közben ami gondolom, normális. Minden nap aerobicozok negyven percet, utána vagy táncolok, vagy zumbázok 20 percet, az változó.

Az okoskarkötő sűrűn van rajtam, most éjszaka, alvás közben 127-es pulzust mért, előtte tíz perccel 50 körül volt, utána 60 körül, és ez a hirtelen kilengés elég ijesztő... :D Nem nagyon volt még ilyen, maximum éber állapotban volt, hogy felugrott a pulzusom 70-ről 130-ra úgy, hogy felálltam, vagy hasonló, de az is ritkán.

Ennek az értéknek szerintetek mennyire lehet hinni? Nagyon furcsa, hogy nagyjából egy síkon van a pulzusom egész éjszaka, és ott meg hirtelen az egekbe ugrik, mintha gyorsan kocogtam volna.


24/L



2020. febr. 2. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Alvási apnoé esetén lehetnek ilyen kilengések. Hirtelen horkantás, vagy levegővétel egy légzéskimaradás után. Ilyenkor mikro-ébredés történik, az alvó ezt jellemzően nem veszi észre. Ne parázz rá erre. Ha csak egyszer volt és máskor nem, nem lehet tudni az okát igazából. Az alvási apnoé elég rendszeres annál akinél van, én csak arról tudok, hogy okozhat ilyet.
2020. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy fitbitem volt, az szerintem elég pontosan mutatta. Mondjuk 40-es pulzus az elég extrém, kb. 60 a normális legalacsonyabb, élsportolóknál szokott csak lejebb menni. Talán rémálmod volt akkor? Nekem akkor volt ilyen nagy kiugrás amikor megégettem az ujjam egy forró kávéfőzővel, akkor hirtelen 150-re ugrott.
2020. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Ah, köszönöm. :) Igyekszem nem ráparázni, csak furcsa volt, mikor ránéztem a kijelzőre, és neten semmit sem találtam ilyesmiről. :c Remélem azért gyakran nem fordul elő a dolog ezután sem. :D

Második válaszoló:

Akkor inkább a 40-es pulzus miatt kellene aggódjak? Az gyakran van, mondjuk. Bár, nem érzem rossz hatását, de fura, mikor nap közben, vagy ébredés után hirtelen 47-re vagy 41-re esik le 90-ről mondjuk. Olyan furának hangzik. Azért nem bízom abban, hogy jól méri-e ez a kütyü a pulzusom. :c

2020. febr. 2. 11:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérd meg valamelyik ismerősöd, hogy viselje és megnézed, hogy nála is produkál-e ilyen dolgokat.
2020. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!