Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindennap veszek be fajdalomcs...

Micimacko827363 kérdése:

Mindennap veszek be fajdalomcsillapitot altalab 2szer, ugy hogy nem faj semmim. Lehet ebbol valami bajom?

Figyelt kérdés

2020. febr. 3. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Lehet. 1. provokálhatod egy allergia kialakulását. 2. A szervezeted hozzászokik és ha valóban fájdalmaid lesznek,akkor nem fog segíteni.
2020. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
És akkor még arról nem is beszélünk,hogy hosszú távon tönkreteheti az emésztőrendszeredet, a májadat, vesédet.
2020. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet. Mi a fa.sznak szeded?
2020. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Tönkremegy a veséd, és dialízisre kell majd járnod, mert a vese nem regenerálódik. Pszichiáterre van szükséged a függőséged miatt.
2020. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ismerősöm pár évvvel ezelőtt túladagolta az Algopyrint, mert félt a fogorvostól. Tolta be éjjel is, nappal is. persze h kihánytas
2020. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírom még egyszer,le lehet pontozni, de attól még igaz: Lehet. 1. provokálhatod egy allergia kialakulását. 2. A szervezeted hozzászokik és ha valóban fájdalmaid lesznek,akkor nem fog segíteni.

És akkor még arról nem is beszélünk,hogy hosszú távon tönkreteheti az emésztőrendszeredet, a májadat, vesédet.

És még hozzáteszem azt is,amit kihagytam,hogy vérképző szervi károsodást is okozhat.

2020. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy betegség miatt szedtem majdnem ugyanígy,mint te. Kb havi 1 hétig napi 2-4-et. Már legalább 5 éve abbahagytam a szedésüket. Azóta kb napi szinten ég a gyomrom (évek óta), semmilyen gyógyszer nem jó rá. Rohadtszar a közérzetem ez miatt,kb nem tudok egy rendeset vacsorázni vagy egy pohár bort meginni,mert utána napokig ég. A gasztroenterológus szerint évek,mire kiürül a szervezetemből és abbamarad a gyomorégés. Ha te is tönkre szeretnéd tenni a gyomrodat, akkor hajrá,csak így tovább!
2020. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már van.
2020. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Persze, hogy lehet!! A veséid tönkremennek az emésztőrendszered kikezdi és még a szív és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét is megnöveled!! Még akiknek tényleg szükségük van a fájdalomcsillapítókra is azt szokták javasolni, hogy csak akkor használják ha tényleg nagy fájdalmaik vannak.

Miért csinálsz ilyen butaságot?

Persze az sem mindegy, hogy milyen fajtát szedsz (bár gondolom nem vényköteles verzióról van szó) de akkor sem tesz jót az biztos!

2020. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Helló!


Ha nincs konkrét okod, szerintem ne szedjél semmiféle gyógyszert, esetleg profilaktikus céllal. De a fájdalomcsillapítót semmiképpen sem sorolnám ebbe a kategóriába. Nem tudom, hogy mit szedsz, de valószínűleg megterheli a májat, gyomrot. "Akkor ugrunk, ha jön az árok." :)

2020. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!