Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvoson kivül nem tudja...

Háziorvoson kivül nem tudja senki, hogy az illető autista akkor a munka világában lehet belőle gond?

Figyelt kérdés
Háziorvosnak kötelesége titokban tartani?

2020. febr. 4. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Kezdjük ott hogy nincs olyan hogy valaki autista vagy nem autista. Olyan van hogy valaki autisztikus és ennek vannak különböző fokozatai a hétköznapi embertől aki kvázi majdnem teljesen normális a nyáladzó zombikig. Nyilván ha valaki az utóbbihoz esik közelebb a spektrumon ő sehogy nem fog dolgozni aki meg enyhébb az nem igazán fogja semmiben hátráltatni az állapota. De a foglalkozás-egészségügyi orvossal érdemes tudatni. Nem fogja érdekelni de ettől még ha papírod van ilyesmiről köteles vagy elmondani.
2020. febr. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy köteles elmondani, sőt, teljes mértékben JOGODBAN ÁLL megtartani magadnak. Ne higgy el sületlenségeket.


Természetesen az igaz, hogy ha nyilvánvaló tünetekkel jár az autizmusod, akkor ütközhetsz problémákba, amikhez megfelelő segítség igénybevételéhez el kell mondanod annak, akit ez érint.

A háziorvosnak és egészségügyi szakembereknek kötelessége a titoktartás, amely alól csak bizonyos meghatározott esetekben van felmentésük, úgy tudom (pl. bűncselekmény vagy annak gyanúja).

2020. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(2-es hozzászólü vagyok)


Egyébként én is autista vagyok, és egészségügyben dolgozom, igaz, nem Magyarországon. De ha egyéb kérdésed van, igyekszem legjobb tudásom szerint válaszolni.

2020. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk Erdélyben kötelessége titokban tartani az ilyesmit a háziorvosnak. Ha nem reklámozod a munkahelyen, akkor senki sem tudja meg. 😘 Matyi
2020. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!