Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért történt ez velem vérvéte...

Miért történt ez velem vérvételen?

Figyelt kérdés

Reggel voltam vérvételen, előtte még itthon ittam vizet. Miközben vártam, álltam a sorban, kicsit gyengének éreztem magam, de úgy különösebben baj nem volt. Leültem a székre és mikor vette a vért a nővér, elkezdtem izzadni és szédülni, aztán nagyon elkezdett vérezni a karom, ahonnan vette a vért, a köpenye tiszta vér lett. Utána lefektetett egy ágyra és ott kellett lennem kb 5 percig és utána mehettem.

Miért volt ez, hogy rosszul lettem? Ittam előtte vizet, 2 pohárral. És miért vérzett ennyire?



2020. febr. 26. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Leesett a vércukorszinted. Gondolom vérvétel után kaptál csokit, nem? Ilyenkor azt szoktak adni.

Velem novemberben volt ilyen, hogy majdnem elájultam, de én már végeztem, mikor apától vették a vért én akkor, közben lettem rosszul, szédültem, bedugult a fülem, és mikor apa leült, akkor ültem le, izzadtam én is.


De pár perc után jobban lettem. Nekem nem volt ilyen vérzéses dolog. Kaptam csokit és vizet, lefektettek.

2020. febr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez a vércukor leesnie. A vérnyomás esik le ilyenkor, aminek az oka lehet félelem, erős fájdalom, érzelmi megterhelés, huzamos állás.És azért vérzett ennyire,mert nem szorítottad le rendesen a szúrás helyét. Bekékülni is általában ettől szokott és nem azért,mert rosszul veszik a vért.
2020. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmilyen csokit, kérdezték, hogy van-e vizem, akkor válaszoltam, hogy üdítőm van és azt ittam. Ahogy lefektettek, kb rá pár másodperc után jobban lettem. Felemelték a lábam és tényleg kevesebb, mint 1 perc alatt jobban lettem-bár lehet csak nekem tűnt fel, hogy pár másodperc, lehet több volt-már alig szédültem, abbamaradt az izzadás stb.


Akkor vérzett nagyon, mikor a nővér kihúzta a tűt, utána ő szorította, mivel majdnem leszédültem a székről.

Nem gondoltam semmi olyanra, hogy a nővér csinálta volna rosszul. Csak szimplán érdekel...

2020. febr. 26. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!