Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek, lehet valami...

Szerintetek, lehet valami baja a hajamnak ill. fejbőrömnek? /lent/

Figyelt kérdés
Úgy alszik al a kislányunk , hogy fogja a hajam és húzza, fogdossa. Este és ebéd után is. Folyton a hajamat húzigálja. Van, hogy napközben is így "nyugtatgatja" magát, ha elpilled, vagy olyanja van. Nagyon fáj sokszor a fejbőröm a sok hajhúzgálástól, s félek, hogy esetleg káros lehet. Szerintetek?
2010. júl. 24. 15:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy már több mint egy éve minden nap ki van téve a fejbőröm ennek a húzgálásnak.

Most biztosan kinevettek sokan, mert elég viccesnek tűnhet a kérdésem.

2010. júl. 24. 16:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem sokat értek hozzá, de van ötletem. Szerintem próbád leszoktatni, valami mást adni a kezébe, valami kendőt, takarót, zsepit, akármit, amit elfogad, végső esetben a saját levágott hajtincsed is szóba jöhet. (Nem röhögni! :D)

A haj sem a szakterületem, de a folyamatos trauma semmilyen emberi szervnek, szövetnek nem tesz jót.

Végülis ezt már abból is lehet tudni, hogy akkor is fáj a fejbőröd, amikor éppen nem cibálja a hajad a kicsi. :)

2010. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen, próbálkoztam már pelussal, takaróval, ilyesmivel és ellöki, majd nyúl a hajamért. Egyszer-kétszer bevált , hogy amikor már félig-meddig aludt, akkor a játék baba haját odatettem a kiskezébe az enyém helyett. De az sem mindig. Sajna így nyugtatja magát. Igazad van, hogy át kell szoktatni valahogy másra, ami megnyugtatja.

Csak félek, addigra kihullik a hajam. Sokszor ki is húz pár szálat. :-(

2010. júl. 25. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!