Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen magas egy átlagos 9...

Milyen magas egy átlagos 9 éves kislány? Az enyém 147 cm, szerintem 11-nek néz ki.

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én 11 évesen 160 cm voltam....
2010. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyre magasabbra nőnek a gyerekek. Az én 8 éves fiam kerek 140 cm és nem ő a legmagasabb az osztályban :=). Én örülök neki, mert így kamaszkorában nem fog olyan hirtelen nőni, ami ízületi fájdalmakat okozhat.

Szerintem ne aggódj, ha amúgy egészséges, jó izomzatú és csontozatú kislány. Sportoljon, legyen sokat friss levegőn és egyen változatosan, egészségesen.

2010. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez aggaszt. A korai pubertás jelei is mutatkoznak rajta. Kezd nőni a cicije, dereka, csípője formésodik, izzad és pattanások vannak a kis orrán...


Ennek az eredménye pedig éppenhogy felnőttkori kicsi testmagasság lehet. A "felnőtthormonok" leállítják a normális növekedést idő előtt.


Szerintetek milyen dokihoz vigyem el? Nődoki? Belgyógyász? Aggódom.

2010. júl. 24. 20:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokat járunk úszni, tekeri a bicaját is majd minden nap. De ha ránézek, egy kis hölgyet látok, nem egy kislányt. És ráadásul agyilag is érettebb a koránál, okos kis mókus. Sajnálom, hogy ilyen gyorsan felnő és nem tud gyerek lenni.
2010. júl. 24. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok. A fiamnak is vannak mitesszerei és már volt két kis pattanása is a homlokán :=), emellett szőrösödik a lábszára, kicsit erősödik a bajuszkája is (OTT még nem nő szőr). Ha aggódsz, nyugodtan szólj a gyerekorvosotoknak, ő továbbküld a megfelelő szakrendelésre.

Mindamellett meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy a mai gyerekek - akarjuk vagy nem, sajnáljuk-e őket ezért vagy sem - hamarabb érnek, mint a mi időnkben. Manapság nem ritkaság a 10 éves korban jelentkező menstruáció és ez "természetes". Persze, sajnáljuk szegény kislányokat, hiszen még akár 12-13 évesen sem a betétekkel, átázással kellene bajlódniuk és semmiképpen sem a nyaralás idejére esedékes menzesz miatt kellene aggódniuk, ez nagyon igazságtalan az élettől.

Említettem, hogy a kisfiam a 140 centijével nem a legmagasabb az osztályban: 3 kisfiú mellett 2 kislány is magasabb nála, az egyiknek már dudorodik a kis cicije. Én továbbra is azt mondom, ha amúgy egészséges a kislány, a gyermekorvosotok sem lát semmilyen figyelmeztető jelet, akkor fogadd el, hogy ő korán érő és mielőbb kezdd el felkészíteni a küszöbön álló testi változásokra.

2010. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, eszembe jutott még valami: én 11 évesen kezdtem menstruálni, 9 évesen már szőrösödtem és formálódott a cicim is, mindig a legmagasabb voltam az osztályban, csak hetedikben ért utol egy fiú, így lettem a második a tornasorban. Mégis 176 cm magas vagyok, úgyhogy ne aggódj a növekedés miatt :=)
2010. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A lányok az első menstruációjuk után még két évig nőhetnek. Ne aggódj!
2010. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kicsit megnyugodtam de mindenképpen elviszem a dokihoz is.
2010. júl. 26. 08:10
 9/12 anonim ***** válasza:
ház ez durva amit az egyik válaszoló irt! én 15 évesen vagyok 160 cm, 12 évesen voltam 140!!!!
2010. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
En 11 evesen 150 kürl voltam de a legtöbb fiu hoz ez illik
2012. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!