Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kevés és vékony a...

Miért kevés és vékony a székletem?

Figyelt kérdés

Elutaztam külföldre vendégsébe. Még egy hétig maradok. Azzal a problémával küzdök, hogy nagyon nehezen van székletem és az is vékony és kevés. Keresgéltem interneten, de mindenhol a vastagbélrákot mutatja.

Okozhatja ezt nálam stressz? Hasfájás néha előfordul. Rendesen étkezem.

18 éves


2020. márc. 10. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha csak máshol van ilyen panaszod, lelki ok valószínű. Ilyen korban valószínűtlen a daganat. Ha itthon is fennáll, kell gasztroenterológus. Hátha gyulladásos bélbetegség.
2020. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Izgulsz és emiatt híg vagy vékony a széklet. Nekem gyerekkoromban nagyon sokszor volt ilyen, hogy csak egy pici híg valami jött ki belőlem például vizsgák előtt.
2020. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most már 2 napja kellemetlenül fáj a hasam időnként. Volt már egy kevés hasmenésem. Próbálkozok sok yoghurttal, zöldséggel, rostokkal. :)
2020. márc. 11. 09:33
 4/12 A kérdező kommentje:

Na sziasztok!

Az van, hogy még mindig darabos és vékony a székletem, most megint hasmenésem van, már fájt mindenem.

Próbáltam sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani, ami szerintem valamilyen szinten meghozta a hatását. Örülök, hogy székletem megint van, de még mindig nem az igazi. Vasárnap már otthon leszek, remélem akkorra már jól leszek.

Még egyéb tippeket szívesen fogadok. :)

2020. márc. 14. 02:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Orvosilag nem derült ki, mi okozta, de nem is nagyon firtattam.

Utólag szerintem a nagyra nőtt petefészekcisztán szűkítette a végbelemet. Szerintem. Úgy rémlik, akkoriban voltak borzalmas görcseim funkcionális ciszta miatt. Az nem veszélyes annyira, csak egy nagyra nőtt tüsző, ami nem pukkad ki időben és borzalmas fájdalmakat, alhasi görcsöket képes okozni. Hát még amikor nagy ritkán kidurran. Mintha kést vágtak volna belém. Na az biztos nem játék, de mivel utána nem lettem rosszul, nem mentem vele orvoshoz. Általában csak legyintettek rá, hogy ne foglalkozzak azzal a fajta cisztával. Közben meg kiguvadt a szemem, ha rám jött a görcs. És határozottan úgy rémlik, hogy abban az időben nagyon vékony csíkban volt székletem. De annyira régen volt, majdnem 20 éve. Elmúlt a cisztám is, aminek szerintem lelki okai voltak. Erős gondom volt a nőiességgel, nem sikerült egy nagy szerelem, nem azzal a fiúval voltam együtt, akit szerettem, halálesetek a családban...Sok évig megkínzott, de aztán nem tért vissza a funkcionális ciszta.

De ennyi erővel bármi elnyomhatja a bélcsatornát, amikor terhes voltam, akkor is éreztem hasonló nyomó érzést, mint amit a ciszta gyakorolt odabent a szerveimre. Ezért ki kell vizsgáltatni.

2020. márc. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, sajnálom a veled megtörténteket.

Képzeljétek én meg a koronavírus miatt kinn ragadtam. Indulás előtt 2 órával lefújták a járatomat. Most április másodikáig várnom kell.

Lehet kelleni fog egy hashajtó, még mindig vékony széklettel küzdök. :( most a stressz még egy lapáttal dob is rá szerintem.

2020. márc. 15. 23:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Szegény! Ott kint van betegbiztosításod? Ha igen, akkor lehet jobban jártál, mert a magyar egészségügy tudod milyen...
2020. márc. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére eltudom intézni. :)

Délután már volt kicsivel vastagabb székletem, viszont nemrég voltam nagyon fájt a hasam, nem sok jött ki belőlem de volt benne egy piros pötty és nagyon kevés piros csík, kezd aggasztani a dolog. Stressz még mindig?

2020. márc. 16. 22:04
 9/12 A kérdező kommentje:

Kezd jól alakulni minden. :)

Hasam most már kezd rendbe jönni, volt tegnap rendes székletem is, hétvégén ha minden igaz repülök is haza!

2020. márc. 19. 13:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem még figyeled a topicot, ugyanez a helyzet most velem, de én itthon vagyok. Tegnap előtt nem volt székletem. Tegnap úgy emlékszem még volt normális, csak kevesebb picit mint szokott. Ma másodszor mentem nagydologra, de csak "lazább" csíkok jöttek ki belőlem, alig valami és erőlködnöm is kellett picit. Én is nagyon megijedtem, mert mindenhol a rákkal riogatnak.. még csak 21 éves vagyok ugye nem lenne reális? Nagyon nagyon régen volt talán hasonló gondom, de sosem voltam székrekedéses. És fura mert nem kemény mint mikor székrekedés van, puhább. Neked azóta minden oké, mi segített?

2020. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!