Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől ilyen az emésztésem és...

Mitől ilyen az emésztésem és a székletem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a legjobb esetben is naponta van székletem, vagy inkább 2 naponta. Valamikor nagyon kell, és akkor fektetek egy jó kábelt, ami tök normálisan néz ki. De valamikor csak bogyók jönnek, és az sötétebb is, de azért nem fekete, sőt még feketés sem, az is barna. Továbbá van olyan, hogy ha kitörlöm (elég jól kiszoktam, szóval valamennyire be is nyúlok, és normálisan körbetörlöm), akkor a WC papír kissé feketés lesz, de csak ilyen kis fekete csíkokban. Ez mitől lehet? A széklet néha sötétebb, de ez nem állandó probléma.

2016. szept. 10. 23:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Habár ez akkor szokott lenni, amikor nehezen jön ki, és érzem, hogy feszít. Nem lehet, hogy magával hozzá a bélsarat és egyebet, mert nagyon ráfeszül a bélfalra, és akkor fellazítja?
2016. szept. 10. 23:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogy mit eszel. Ha nagyreszt hust, akkor fekete lesz es kemeny mivel sok feherje van benne. Ha foleg zoldseget es gyumolcsot akkor pedig hasmenes szeru. Ha vegyesen akkor pedig normalis.
2016. szept. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából nagyrészt húst ettem, és zöldség-gyümölcsöt csak akkor, ha anya néha vágott fel itthon egy szelet vajas vagy májkrémes kenyérrel. Nyáron össze-vissza étkeztem, délután keltem fel, gépeztem, ültem, berozsdásodtam. Annyiban szeretem az iskolát, hogy van egy rendszer az életemben. Szóval ez történt.
2016. szept. 11. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdjél el rostban gazdag ételeket enni

Zabkását,nyers zöldségeket, sok gyümölcsöt,de a lenmag is szépen rendben tartja az állagát.

És természetesen igyál megfelelő mennyiségű folyadékot, elsősorban vizet.

2016. szept. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!