Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lenne az ideális testsúlyom?

Mi lenne az ideális testsúlyom?

Figyelt kérdés

Amivel már akár vékonynak számítanék.

Jelenleg 167cm és 56kg vagyok. Nagyon soknak látom. Körübelül mennyit kéne fogynom?

18/L



2020. márc. 11. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Számok alapján nem sok, azt lenne fontos tudni hogy oszlik el a testeden, ebből mennyi a "zsír" és izom.


Pl én is a te korodban hasonló paraméterekkel éltem, nekem a combomra rakódott minden, és úgy képzeld ezt el hogy míg felsőkből xses méretet hordtam, nadragbol 38as kellett mert más nem ment fel a fenekemre 😅


Elkezdtem egészségesen étkezni, fehér liszt, cukor kivételével igazából mindent ettem, és nagyon nagyon sok folyadékot ittam, 2 l víz és 2 l zöld tea minimum megvolt

Mellette nem sportoltam, csak sétáltam, mondjuk azt sokat, napi 2 km tutira volt, és 1 év alatt teljesen atalakult a testem, ugyanannyi kiló voltam (53 kg meg 167 cm) , de nadragbol elég lett a 34es, és tényleg sokkal jobb volt a kozerzetem is.

2020. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semennyit! Ha nem is számolunk BMI-t,akkor könnyű úgy kiszámolni az ideális súlyt nőknél,hogy magasság 100 feletti cm - 10 +-5. Férfiaknál magasság cm 100 feletti érték -10. Ez a te estedben 67 - 10 +- 5 = 52 és 62 kg között.
2020. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nőknél – a centiméterben kifejezett testmagasságból vonjunk ki 100-at, majd az így kapott értéket csökkentsük további 10%-al.

A számolás eredményeként kapott érték kilogrammban jelzi a nők ideális testsúlya körüli értéket.

Példa: egy 170 cm magas nő ideális testsúlya 63 kg körül van, mert

170-100= 70, 70-nek a 10%-a=7 és 70-7=63

2020. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60 kg lenne az ideláis. Ne akarjál fogyni. A belső részeid éretlenek, fejletlenek lesznek. Ne kockáztasd a leendő gyerekeid egészségét.
2020. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első, én is hasonlóan vagyok, nekem is minden a combomra rakódik a hasam meg bezzeg teljesen lapos :D

Szóval lábról szeretnék fogyni csak azt nem tudom hogy kell.

Egyébként 25kg körül van a rajtam lévő zsír, már ha ezt kilóba mérik.

2020. márc. 11. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Futást, setalast és guggolasos gyakorlatokat ajánlom ez esetben


Illetve egészséges táplálkozás és sok sok folyadék

#1es voltam

2020. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak bizonyos testrészen van lerakódás,akkor azt nem fogyással kell lecsökkenteni egy amúgy normális testsúlyú embernek, mert máshol előbb fogsz fogyni,a problémás rész viszont "úgy marad". Neked nem fogyni kell,hanem egészséges és normál étkezés mellett sportolni és a combodra rakódott zsírt izommá alakítani!
2020. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!