Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magasabb trombocyta mitől lehet?

Magasabb trombocyta mitől lehet?

Figyelt kérdés

Petefészekciszta műtét előtt állok és a laboreredményemben eltér két érték:


Trombocyta: 410, a ref. tartomány 400-ig tart.

CRP: 11,2, a ref. tartomány 5-ig tart.


Kicsit köhögtem a vérvétel időszakában, illetve sajnos van 2 rossz fogam is. Nem tudom ezek számítanak e itt valamit. A többi eredményem jó.


2020. márc. 12. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A CRP bármilyen gyulladásos folyamatban megemelkedhet, a tied nem számít magasnak, aki rendesen beteg, annak 100-as nagyságrendű is szokott lenni. Trombocitában meg 2,5%-os emelkedés szintén semmiség. A köhögésed illetve a fogad miatt is lehet ez a kis emelkedés.
2020. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez a trombocitaszám nem magas. Nekem sokkal magasabb alapból és nincs különösebb oka. Annyi, hogy emiatt nem szedhetek fogamzásgátlót. De a tiéd szerintem abszolút rendben van, lehet egy másik vérvételnél meg 380 lenne.
2020. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!