Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi C vitamint szedsz...

Mennyi C vitamint szedsz koronavírusos ellen?

Figyelt kérdés

Azt hallani a szakértőktől hogy nincs ellenszer csak a C vitamin védhet meg. A bátáym azt mondja évek óta 4g C-vitamin rágótablettát szopogat és ezzel őt már nem éri a vírus. 54 éves. Azt mondja, hogy vásároljak össze 100 db (minimum) ilyen C vitamint, mert egy évig is eltarthat a kor. Azt mondja, hogy ha legrosszabb eset lesz, hogy betőrnek az emberek a kajáér, akkor sem viszik el a C vitamint. Ő 200-at vett


Te hogy látod?


2020. márc. 14. 21:47
1 2 3
 21/27 Butuska11 ***** válasza:
100%

Napi 80 mg C-vitamin az arra jó, hogy ne legyél skorbutos.

Drága c-vitamin kapszulák helyett, vegyél inkább c-vitamint port (aszkorbinsav), sokkal olcsóbb. Mindig egy picit belekeversz belőle vizespoharadba, és megiszod. Napi 2-2,5 grammnál nem érdemesebb többet fogyasztani (hasmenést okozhat). Mellé szedjél még valami komplex multivitamint, és ha van lehetőséged, akkor napozz, hogy a szervezeted elő tudja állítani a szükséges D-vitamint!

2020. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
500mg-ot plusz minden nap eszek valami zöldséget és/vagy gyümölcsöt.
2020. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
2x 500 mg-ot szedek, de nem kifejezetten koronavírus ellen. Minden évben szoktam C-vitamint szedni tél végén/tavasz elején, mert ilyenkor gyengébb az immunrendszerem.
2020. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Edes jo istenem. Szedjed, jot tesz, de a virustol nem ved meg. Minel inkabb stramm vagy, annal jobban jossz ki egy betegsegbol, ennyi.
2020. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Ez a cikk azt írja, hogy egy kutatás során úgy találták, hogy a nagyobb dózisú (min. 1000 mg) C-vitaminnak nem volt hatása a vírusos "meghűlések" megelőzésében, kivédésében, viszont a már meglévő betegséget enyhébb/gyorsabb lefolyásúvá tette: [link]
2020. márc. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Napi 1000 mg. Használ, nem használ...én nyugodtabb vagyok, ez a lényeg! :D
2020. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
1000 mg C vitamin, és 2500 NE D vitamin. A D-t minden másnap szedem csak. Arra vettem ha a karantén idején nem engedtek volna ki huzamosabb ideig.
2020. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!