Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülbevaló-lyukak "karbantartása"?

Fülbevaló-lyukak "karbantartása"?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta ki vannak lyukasztva a füleim. Most úgy alakult, hogy ki kellett venni hosszú idő után a régi fülbevalóimat, ami eléggé durva hadművelet volt. Egy éjszakát pihentek, utána került az új vissza. Azonban pár napja fájni kezdtek a fülcimpáim, nem tudtam a füleimre ráfeküdni, így ezeket is kivettem. Az ékszer fertőtlenítve lett (újból), és visszakerült a dobozkájába, a sebeket aloe-val kezelem. Most egy fertőtlenített tűvel átszúrtam mindkét lyukat, simán átment szerencsére. Ez a módszer jó arra, hogy amíg meggyógyulnak a füleim, addig ne forrjon be a fülbevalók helye? Előre is köszi a választ.
2020. márc. 15. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd vissza a fülbevalót a füledbe, úgy kezeld pl Octenisepttel vagy Betadinenal. Szerintem avval, hogy folyton újraszúrod, többet ártasz.
2020. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felesleges volt kiszúrnod, biztos nem nőtt össze, csak begyulladt. Még egy idős néninek, több évtized után is sikerült betenni a "kislánylyukba".

Az új anyag irritálhatta esetleg...valami bizsu volt? vagy allergiás vagy valamilyen fémre?

Vagy csak vastagabb volt, és azért nyomta...

Igen, gyulladáscsökkentővel kezelheted, amiket leírt első vagy oxycort spray, akármi...de ne szúrogasd. Csak rosszabb lesz, ha új lyukat kell cisnálni, mert durvább lesz a nyoma ennek mellette

2020. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!