Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy a...

Miért hiszik sokan, hogy a maszk az nem véd?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon sok kérdésnél azt olvasom, hogy a maszk a korona vírus ellen nem véd, hanem ha fertőzött vagy és maszkot használsz akkor nem adod tovább.

Ez hülyeség! A maszk az pont, hogy meg véd (természetesen csak a jobb minőségű) igen arra is jó hogy ne ad tovább. De védelem szempontjából is. Csak gondoltam leirom, mert néhányan gondolkodás nélkül olyan hülyeségeket beszélnek. Úgy hogy át sem gondolják amit leírnak.


2020. márc. 15. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy a sima sebészi maszk nem véd a megbetegedéstől, és ez igaz.

Akkor védene, ha úgy csinálnák, mint Kínában, hogy mindenki hordja, mert akkor a lappangó fázisban lévő BETEGEK sem fertőznék a többieket.

A komolyabb maszkok megelőzésnek is jók, én még nem olvastam sehol, hogy nem.

2020. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert a WHO közölte? Szerinted a WHO hülyeségeket beszél? Te vagy a nagy szakértő?

A maszk nem véd attól, hogy a kezeddel összeszedett vírus (megfogsz valamit ami vírusos) az arcodhoz, szemdhez érintve megfertőzd magad. Ahogyan attól se véd, hogy ha valaki rádköhög, mert a szemedet nem védi a maszk. Bónusz: a sima sebészeti vagy ffp1-es maszkok még a szádat és orrodat se védik a vírustól.

Bónusz: ha mindenki elkezdene maszkot hordani nem jutna az orvosknak és más egészségügyben dolgozónak.

2020. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!