Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális napi 5 liter vizet...

Normális napi 5 liter vizet inni nem túl meleg időben?

Figyelt kérdés

Minden nap 5 liter vizet izom, ha nem csinálok semmit és otthon vagyok akkor 4-et. Közepes fizikai munkát végzek, nem annyira megterhelő, ritkán izzadok le kicsit is. Minden évben csináltatok vérképet, tökéletes mindig, cukorteheléses vizsgálaton is voltam már. Soknak érzem, senki nem iszik télen (most már tavasz van, de télen se iszom kevesebbet) ennyit. Normális? Mi lehet az oka? Ha kevesebbet iszom érzem is hogy fáj a fejem és szomjas vagyok. Ha számít rendszeresen sportolok, de amelyik nap nem edzek akkor is ennyit iszom.


21 éves vagyok.


195cm vagyok és 81kg.


2020. márc. 16. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Polidipszia
2020. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Detto így vagyok ezzel, nálam kb. 10-15 éve tart a jelenség (35 éves vagyok).

4-5 litert iszom naponta, nagyjából négy alkalommal iszom 1-1 Litert.

Ha nem iszom eleget (mondjuk csak 2 litert), akkor fáj a fejem. Egyébként soha nincs fejfájásom semmitől, ha eleget ittam.


Nem tudom mi lehet az oka, nekem sincs cukorbetegségem.

Inkább csak az zavar, hogy ha bárhová elmegyek pl. túrázni, legalább két üveg vizet cipelnem kell, hogy jól érezzem magam. Eleget ivás nélkül, elég víz nélkül el sem tudok indulni sehová.

A legdurvábbak a reggelek, meghalnék reggel víz nélkül. Mire elindulok otthonról munkába, kb. 1,5 litert meg kell innom.

2020. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi miatt alakul ki? 5-6 éve ennyit iszom, előtte nem figyeltem, de akkor se hiszem, hogy kevesebbet.
2020. márc. 16. 19:26
 4/5 A kérdező kommentje:
2. Én is pontosan így vagyok. Éjjel is ha felébredek megiszom fél litert.
2020. márc. 16. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell túlgondolni. Mindenkinek más a folyadékszükséglete. A tiétek ennyi. Ha az ismert betegségek egyikére sincs pozitív diagnózis akkor nem kell vele foglalkozni. Alapvetően a szervezet tudja mire, és mennyire van szüksége.
2020. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!