Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez koronavírus?

Szerintetek ez koronavírus?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves anyuka vagyok, előző héten Füll-orr gégészeten jártam ahol köhögtek a rendelőben elég csúnyán, s bár vittem magammal kézfertőtlenítőt és 5 percenként kentem vele a kezem, valószínűleg összeszedtem valamit(annyit kell tudni rólam hogy 4 éve voltam utoljára beteg)influenzás is kb 1-szer egész eddigi életemben kb 5-szor voltam beteg és lázas. Most azonban hetek óta megfázás szerű tüneteim voltak, az elmúlt napokban azonban felváltotta ezt a szárazköhögés(nem állandó hanem csak néha néha és erőtlen) a torkom mintha homok lett volna beleöntve annyira száraz és az orrom is szintén száraz és száraz az orrváladék is benne. A torkomban pedig mintha gombóc lenne és néha egészen fulladok emiatt (mintha lenyeltem volna egy követ) vagy fojtogatnának. És tényleg annyira száraz a szám is belül hogy nincs konkrétan nyálam és ugye a torkom is száraz mint a sivatag és az orrom is(van amikor szépen kapok levegőt van hogy "megkeményedik ez a gombóc a torkomban" mintha tényleg valaki fojtogatna és akkor elég para mert megakad a levegő a torkomon. Egyébként közérzetre egy enyhe levertséget érzek és lázam továbbra sincs, 36,2-36,3 a hőfokom,tegnap még edzettem is és ma gyengébbnek érzem magam(bár épp megvan a női gondok is) szóval nem tudom ez az a vírus lehet e.

Tényleg még azzal tudnám leírni mintha szaunában lennék) azt tudni kell hogy az elmúlt héten elég alulöltözötten mászkáltam kint a hűvösebb időben(viszont a megfázás az általában nem száraz és fuldokló mint nekem ez most) azt mondják csak akkor kell mentőt hívni ha magas lázzal társul(de ha nem társul akkor most mit csináljak!?)egyébként dühös is vagyok mert anyumékkal élek és minden nap járkál hozzánk a família annak ellenére hogy megmondtam a várandós tesómnak ne jöjjön csak jön a kislányomhoz és mamám is jön mondhatok én bármit nem veszik komolyan és azt gondolják biztos hipohonderkedek. Pedig sajnos nem.

Tényleg ez a légzőszervekre kiterjedő szárazság a legdominánsabb tünet ez aggaszt.

Anyám azt mondta ne hívják mentőt mert ő biztos benne ez nem az és semmi kedve nincs ahhoz hogy itt intézkedjenek mert szerinte ez biztos nem az. Bár nem adok a véleményére, jelen esetben várom hogy belázasodom e és annak függvényében döntök. Egyébként én tényleg nagyon ofafigyelek a higiéniára mindig kezet fertőtlenítek mégis most ez a helyzet. A kislányom csak hapcizik és körülöttem még senki más nem produkál ilyen tüneteket. Tegnap előtt este a fejem is fájt és ma nagyon xarul keltem. De aztán jobban lettem.


2020. márc. 19. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze étvágyam sincs 3 napja és azt elfelejtettem mondani hogy időnként még erős sűrű slajm van a torkomban.
2020. márc. 19. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges.
2020. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vírusos influenzának a tünete a magas láz, végtagfájdalmak, erős gyengeség, köhögés.

A koronánál ez elvileg hatványozottan igaz.

2 éve "sima" influenzás voltam, én abba majd megdglöttem.

2020. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vegtagfajdalmam azért van kedves utolsó mert ugye edzek is minden nap és azért van izomlázam

Viszont az a fajta influenzás végtagfájdalom az nincs ez a száraz légzőszervi panaszegyüttes aggaszt engem.

2020. márc. 19. 12:46
 5/5 A kérdező kommentje:
A bal oldalamon a mellkasnal van ilyen izomlázszeru fajdalom
2020. márc. 19. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!