Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asztma mellett tudokapacitas...

Asztma mellett tudokapacitas javítható?

Figyelt kérdés

Asztmam van, nem durván de a mindennapok részese :) légzés teszten a fújt értékem kb 550-600ml 186cm magas vagyok 28 éves, erdeklodnek hogy lehet jobb a kapacitásom? Ha igen hogy?


Normális válaszokat várok köszönöm!



2020. márc. 19. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is asztmás vagyok...


A légzésfunkciós viszgálaton nem azt nézik hogy mennyi a tüdő kapacitása egy asztmásnak.

Az asztmások tüdőkapacitása nem csökken, ami a gondot okozza az hogy a beszükült hörgők miatt a légcsere lassabb mint egy nem asztmásnak.

Főleg a levegő kifújása tart tovább mint egy normális embernél.

A légzésfunkciós vizsgálatkor azt mérik hogy akorod, súlyod alapján az átlagos belégzési, kilégzési idő mennyire elnyúlt(milyen sokáig tart kifújnod a levegőt)

Ha ez a kifújűsi idő az átlag 80% nál nem rosszabb akkor szokták azt írni a leletre hogy kontrollált asztma

Ilyenkor szinte semmi asztmás tünet nincs.

Vannak súllyos asztmás rohamok ahol annyira görcsben vannak a tüdő hörgőcskéi, hogy gyógyszer nélkül megfulladna a beteg.

Tehát a "tüdőkapacitás" szerintem asztmánál nem releváns

Az szerintem más tüdő betegségenél érdekes.

2020. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, jól leirtad :) akkor tőled már azt kérdezem hogyan lehet jobb az asztmam? Van valami ami javítja? Te mit teszel érted?
2020. márc. 19. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:
gyógyszert kell szedni
2020. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

úszással


víz alatt minél többet

2020. márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!