Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nagybáttyám halodoklik mert...

A nagybáttyám halodoklik mert GYOMORRÁKja van és nem tudom mit csináljak enni inni nem tud különben a nővérek semmit nem érnek mit adjak neki amitől jobban lehet vagy ha vkinek volt már ijenje mit csinált?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele, magadba pedig készülj fel a hiányára, ha bármi történik, ne érjen váratlanul. A legtöbb, amit tehetsz, hogy ott vagy néha mellete, beszélsz hozzá, fogod a kezét (attól függ milyen súlyos az állapota, bár ha nemn tud enni-inni, akkor eléggé). Mondd meg neki, hogy minden rendben van, te itt vagy mellette, nem hagyod, hogy valami rossz történjen vele. Nyugtasd meg.

Amit még tehetsz, hogy feliratsz neki NUTRIDRINKET (google-be nézd meg). Mi ezt adtuk a mamámnak, amikor le volt nagyon gyengülve. Szívószállal lehet inni, de olyan magas a tápanyaga, mint ha étel lenne. Ha nem írják fel neki, akkor vény nélkül is lehet, sajna úgy többe kerül.

Remélem segítettem!

2010. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit sem tudsz vele csinálni, mint mellette állni, és vigasztalni. A nővérek se tudnak mást tenni, maximum megígazítják alatta az ágyat, megmosdatják stb. De ez a dolguk. Az orvossal beszélj, ő majd megmondja mit kell tenned, ha kell egyáltalán.
2010. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát sajna jobban már nem lesz,a legtöbb amit ethetsz,hogy beszélgetsz Vele kedvesen,és ha kell neki valami akkor segitesz!Sajnos nekem is orssz tapasztalatom vannak a nővérekről,mert Édesanyám is rákos volt,és nagyon kiszolgáltatott helyzetben volt a kórházban a nővérek meg flegmák voltak vele,és durvák:( Mi is csak abban tuftunk segiteni,hogy sűrűn látogattuk és segitettünk amiben tudtunk!A lényeg,hogy ne lássa rajtad a nagybáttyád,hogy olyan arccal állsz mellette mint aki már temeti!Legyél vele természetes és kedves!!
2010. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire előrehaladott a rák betegsége. Ha nem a végső stádium, érdemes lenne a Ceragem masszázságyat kipróbálni. Valamelyik központban - amelyik legközelebb esik - ingyen is lehet naponta 1-szer tesztelni.
2010. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20:12 vagyok..,ilyen Ceragem masszáságyat Anyukám is kipróbált,mikor rákos volt és jót tett Neki,tudom ajánlani!!!
2010. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor az édesanyám haldoklott, szintén rákja volt, minden nap ott ültem mellette, lemosdattam tetőtől talpig, már nem tudott beszélni, de látszott a szemén, milyen jól esik neki, és a hála a tekintetében...aztán próbáltam itatnui, ha nem tudott, megtörölgettem vizes törölközővel a száját, homlokát, fogtam a kezét, simogattam, rohangáltam a nővérekhez a fájdalomcsillapítóért, mert hiába volt kiírva, ha nem fizettem nekik, nem adták be. Hajnalban halt meg, amikor nem voltam benn. Éjjelre nem lehetett nálunk bennmaradni.
2010. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" rohangáltam a nővérekhez a fájdalomcsillapítóért, mert hiába volt kiírva, ha nem fizettem nekik, nem adták be."


Ugyanez volt nálunk is Anyukámmal...,ha nem dugott a zsebükbe a nővéreknek pár ezer ft-ot,nem adtak neki fájdalomcsillapitót!Ezért irtam,hogy ki volt nagyon szolgáltatva:( Igy kell bánni egy rákos beteggel??Ez fordult meg akkor a fejemben...,ezek nem is nővérek,legalábbis nem lelkiismeretessen végzik a dolgukat!!

2010. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a mamám most halt meg.Neki is gyomor rákja volt.Eltávolították az egész gyomrát.Egy-két falatnál többet nem is bírt megenni.Legyengült és végén a szíve elvitte.Sajnálom!
2010. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

mit gondoltok van remény?

2010. júl. 25. 23:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha végső stádiumban van,akkor már sajnos nincs:((
2010. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!