Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Veres a szekletem mit tegyek?

Veres a szekletem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden nap elmegyek wc-re altalaban egyszer, es mindig a vegen ver jon ki magaban, ami elenk piros szinu. Az elejen semmi baj de mire vegzek erzek egy kis kellemetlen erzest es utana jon a ver, ugy erzem kozvetlenul az anusznyilason belul egy kicsivel. Nem tudom mennyire ertheto. Szerintetek mi lehet? Prosztata, vagy valami berepedes? Kezd aggasztani a dolog, volt mar ilyen kb egy het alatt elmult es mostegint elojott kb 4 napja. Mit gondoltok? Kezdek aggodni
2020. márc. 23. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg aranyered van. Igyál többet, egyél több rostot (zöldségeket).
2020. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
aranyér. Mondanám, hogy menj orvoshoz, de én kivárnám a végét a járványnak, ha nem súlyos
2020. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg aranyér. Hívd fel a háziorvosod, mondd el neki ezeket a panaszokat és kérdezd meg most mit kell tenni. Nyugodtabb leszel.
2020. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az jó dolognak hangzik 22 évesen:(

Sportolok rendszeresen, egészségesen étkezek, /mondjuk zöldségből ehetnék pont többet is/ de értitek

A járvány miatt nem akarok orvoshoz menni ezért gondoltam itt megkérdezem mert nagyon idegesít a dolog.

És tudnak ezzel mit kezdeni, teljesen meggyógyítható?

2020. márc. 23. 10:55
 5/11 anonim ***** válasza:

kb 99%, hogy aranyér vagy végbélrepedés. Én ebben a helyzetben nem mennék orvoshoz. Menj el gyógyszertárba és vegyél Reparont, vagy Doxiproct OM-et vagy valami más aranyérkenőcsöt. Recept nélkül kapható. Érdemes venni még popsikrémet is (sudocrem vagy neugranormon). Az is segít az irritáció csökkentésében (külsőleg). Kenegesd székelés után. Egyél több rostosat és igyál többet, hogy ne kockát keljen kitolni reggelente. Ülőfürdő is segíthet a panaszok enyhítésében.

El fog múlni. Ha nem, vagy rosszabbodik akkor (házi)orvos.

2020. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, én még 17 se voltam, mikor aranyerem lett, szóval nem életkor függvénye.


A gyógyszertárosok anno nekem a Reparont ajánlották, de végül a dokinak kellett egy másik kenőcsöt felírnia. Gondolom csak belső aranyered van, ami még nem túl súlyos, úgyhogy próbálj meg minél rostosabban étkezni, az nekem is segített.

2020. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"És tudnak ezzel mit kezdeni, teljesen meggyógyítható?"

Az enyhe eset teljesen tünetmentessé tehető és utána további kezelést sem igényel. De maga az aranyér megmarad. Hanem figyelsz oda rosszabbodhat. Nekem is kb ilyen idősen jött ki először. Most tünetmentes, néha-néha előjön, akkor használok krémet és pár nap alatt elmúlik.

2020. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez nagyon sok embert érint, fiatalokat is, illetve férfiakat sűrűbben
2020. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, még annyi hogy ennek lehet köze a kb 4-5 napja kezdődő megfázásomhoz?
2020. márc. 23. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Végbélrepedés vagy külső aranyér. Nekem az előbbi volt, szintén ebben a korban kezdődött, a kemény széklet okozta.

A helyrehozáshoz nekem a Sperti működött, de legalább 1, másfél centire be kell "applikálni" a kenőcsöt.

A második, de egyben a legfontosabb dolog a széklet lágyítása, különben a friss seb újra és újra felszakad.

Bio boltokban kapható útifű maghéj, kúraszerűen reggelente egy adagot fogyassz el, ez meggátolja a kemény székletet, csak figyelni kell a víz fogyasztásra. Nekem egy patológus ajánlotta és kiválóan működik. Általában 2 hétig fogyasztom utána egy jó darabig normális, majd ha ismét úgy érzem rekedésem van akkor megismétlem.

Ugyanakkor furán hangzik de meg kell tanulni helyesen kakilni is. Egyenes háttal ülni az ülőkén, és nem nyomni erővel, lassan kijön az magától. :)

2020. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!