Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy két órája tart a...

Ha egy két órája tart a rosszullétem akkor nem szívroham ugye?

Figyelt kérdés

Bal kar fájással kezdődött,aztán felment a vérnyomásom, szédülök stb, de már 1-2órája.

Apukám azt mondta,h ne foglalkozzak vele és ,h nem kell ügyeletet hívni:S

Egyébként pánikrohamra is gondoltam.


2010. júl. 25. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:

inkább pánikroham, nekem is szokott lenni.

Feküdj le, és vegyél be egy nagyon enyhe nyugtatót, ha van. Pánikroham vszínű, máskor is szokott lenni ilyen?

2010. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

végre valaki válaszol! Á,már megőrültem.....

Volt már pánikrohamom ,de az éjjel ,hirtelen jelentkezett erős szívdobogás stb.. halálfélelem..

De most a bal karom elkezdett nyomni pár órája, aztán már szédültem,felment a vérnyomásom 150fölé,alig bírtam valahogy fokhagymával meg kalciummal lejjebb vinni,fáj a tarkóm, a vállaim is már,igaz lehet az idegtől már,de az elején nem tudom, komolyan aggódom mitől van

Lehet h megijedtem a kar fájástól és azért lett pánikrohamom?

De azt sem értem,h mi tart órákig? A pánikroham sem szokott.

De most inkább nyomottságot érzek,meg még picit visszajött a kar fájás. Meg tarkó.

2010. júl. 25. 23:33
 3/7 anonim ***** válasza:

A szívroham miatti fájdalom kihat az állcsontra is,erős mellkasi nyomásérzéssel párosul,és nagyfokú izzadás kíséri!

A te tüneteid inkább pánikrohamra utalnak.Nekem is volt ilyen,ugyancsak éjszaka jelentkezett,és olyan erős szívdobogás kísérte,hogy látszott pólón keresztül is,ahogy dübög!!!Ügyeletet hívott a párom,de nem szívroham,hanem pánikroham okozta.

Az a baj,hogy nagyon ijesztők a kezdeti tünetek is,és annyira belelovalja magát az ember,hogy egyre több és durvább tünet alakul ki emiatt.

Ne pánikoltasd tovább magad,inkább tereld el a figyelmed.Igyál egy nyugtató teát,vagy vegyél be egy nyugtatót,és tévézz.El fog múlni!

2010. júl. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért a 150 fölötti vérnyomás nem tréfadolog, főleg, ha kar- és fejfájással, komoly szédüléssel társul. Ez az idő mindenkit megvisel, de nem mindenki szervezete bír jól alkalmazkodni. Én múlt éjjel virrasztottam pokoli mellkasi fájdalommal, légszomjjal, aztán éppen, mire úgy döntöttem, hogy hívom az ügyeletet, kicsit jobban lettem :=).

Mindenképpen menj ma háziorvoshoz, ne bagatelizáld el a rosszullétedet Jobbulást!

2010. júl. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Voltam ma EKG-n megint(merthogy már múlt héten is elküldtek egyre) de most Sem mutatott ki semmit. Mondtam az orvosnak,h mi történt velem az este és végül írt egy beutalót a kardiológiára,na arra leszek kiváncsi.

A pánikrohamot azért zártam ki,mert ez a karfájás azért nem szokott annál előfordulni. Kicsit ma is fáj a mellkasom még mindig.

Az éjszakám meg szörnyű volt, egész éjjel semmit sem aludtam,nem mertem elaludni :S

2010. júl. 26. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdezhetem hogy kiderült-e, mitől voltál rosszul? Pánikrohamod volt?
2013. dec. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Volt rajtam 24órás vérnyomásmérő, kiderült hogy nagyon ingadozó a vérnyomásom, front alkalmával pedig különösen magasra megy fel. Diagnosztizáltak egy szívbillentyű rendellenességet, ami még okozhat kellemetlen mellkasi tüneteket. De mondta a doki hogy semmi komoly, próbáljak meg lassítani az életvitelemen stb, sportoljak aktívan de nem megeröltetően, pl: biciklizés
2014. jan. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!