Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Ecstasy-ról mit kell...

Az Ecstasy-ról mit kell tudni, mennyire veszélyes, mi számít túlzott fogyasztásnak?

Figyelt kérdés

Pár napja próbáltam ki az Ecsstasy-t egy 300ml tabi volt (nagy valószinűsséggel MDMA-t tartalmazott) . A hatása 100%-ig megegyezett azzal amit írtak róla (elégedetség érzése,boldogság,eufória,szeretet ,minden a legjobb érzése) és ez nagyon tetszett azt éreztem ,hogy mindig is erre az érzésre vágytam ,mintha eddig aludtam volna ès most tértem volna magamhoz ,azt éreztem ,hogy mindig ez kéne ,hogy legyen ,akkor éreztem magam teljesen önmagamnak. A hangolatom előtte is nagyon jó volt ,jó társaság ,jó helyszín ,haverral dobtunk egy felet majd 3-4 óra után egy másik felet ,az egyetlen probléma amin akkor agyaltam az az ,hogy vajon meddig fog tartani ez az érzés ,reméem minnél tovább ,hajnali 4 óra volt és tudtam lassan vége kell ,hogy legyen a bulinak, nem szivesen mentem haza ,főleg,hogy az egész estét végiig dumáltam és közben azt éreztem józan vagyok ,csak a kedvem volt a legtutibb és boldog voltam ,nem mintha előtte nem lettem volna az ,mert így is boldog vagyok az életben ,van egy szép barátnőm és mindig szinte azt csinálom amihez kedvem van ,ha a dolgok nem úgy alakulnak ,ahogy azt én szeretném na az nem tetszik😅Eddig csak alkoholt ,füvet ,cigit ,ketamint használtam,de ennyit a szerhasználatomról. A hètvégén újra megismételnénk ezt . Szerintetek a heti ,kétheti fogyasztás nagyon gyakori?Egyébként 18 éves vagyok kicsit korán kezdtem tudom, csak olyan válaszok érdekenek ,ahol választ kapok a kérdéseimre ,hogy miért veszélyes fogyasztani,mik a hátulütői és mennyi amennyi mèg belefér ,mert ugye azt mindenki tudja ,hogy az alkoholnak és sok más dolognak az életben vannak hátulütői. Szóval?

M.**



#drog #metamfetamin #MDMA #ecstasy #metilendioxi-metamfetamin
2020. márc. 26. 00:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én előző egyetemi félévem alatt nagyon sokat toltam. Kb- minden hétvége, és magas dózisokat. 300 mg.okat vagy 150-et és két óra múlva még 150-et. Egy idő után azt éreztem, hogy romlott a nyelvi készségem. Angol szakos vagyok és egyre többször fordult elő, hogy nem jutottak eszembe bizonyos szavak, amik már azóta beivódtak a szókincsembe, és éreztem is, hogy ott van a nyelvem hegyén, de nem jut eszembe. Plusz volt, hogy elbizonytalanodtam olyan mondatszerkezetek esetén, amiknél tudtam, hogy nem kellene, mert eddig nem estek nehezemre. De úgy unblock a beszédem is sokat romlott, nehezebben tudtam kifejezni magam az anyanyelvemen is. Nagyon megijedtem. Két hónapja ekiztem utoljára azóta már nem tapasztalom ezt magamon hála az égnek. Szóval igen, hetente dobni nagyon sok. És egyre erősebb rezisztencia fog kiépülni, ami után már nem fog tudni eufóriát okozni cask "beállsz" tőle. Ami meg nem éri meg, mert valóban egy csodálatos szer, ha az ember tudja ésszel használni. Plusz, ami még fontos lehet, hogy ha újra dobsz akkor a korábbi mdma mda-va alakul, ami viszont hallucinogén. Nem tudom ez kire mennyire jellemző, de az én mennyiségeimnél már nagyon erőshaluk jöttek elő, lsd-szintűek, az asztali lámpám piroskává alakult, a lakótelepen óriások voltak stb. Ebben az az érdekes, hogy nagyon bele tudsz veszni egy-egy ilyen haluba, de ha erősen koncentrálsz akkor sikerül úgymond "visszafejteni" a képet, és ismét a valóságot látod. Szóval nem olyan para, pláne mivel az eki teljesen eloszlatja a félelem érzetedet, legalábbis ezen a szinten. Volt, hogy láttam, hogy valami lány sétál el mögöttem a fürdőszobai tükörben, de mégsem paráztam be.
2020. ápr. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

Előre leszögezem hogy nem vagyok egy agymosott drogellenes aktivista. DE, szerintem 18 évesen nagyon fiatal vagy még ezekhez az anyagokhoz (fűhöz is). Az agyad kb a huszas éveid végéig fejlődik. Temérdek tudományos kutatás bizonyítja hogy ezek a szerek fejlődési rendellenességeket okozhatnak az agyban. Nem azt mondom hogy egy nyáladzó autista leszel, hanem mondjuk nehezebben fogsz dolgokat átlátni, elmaradott lesz az érzelmi intelligenciád, rosszabb lesz a memóriád stb.. Lehet észre sem veszed magadon, csak ha össze tudnád hasonlítani mondjuk a 30 éves aktuális önmagadat egy olyan self-eddel ami nem használt fiatalon ilyen szereket. Hidd el nem éri meg kísérteni az ördögöt, amit ezek okozhatnak az visszafordíthatatlan. Ugyan ez a helyzet az ájulásig piálással is.


Az ectasy-ról pedig. Ennek a hatóanyaga az MDMA ahogy írtad. Amire mindenképp figyelj használatnál, hogy egyáltalán nincsen a hatása alatt szomjúságérzeted, ez mondjuk nyáron egy 35 fokos discoban 4 óra ugrálás után elég szar lehet. A halálesetek 99%-a emiatt szokott lenni. Óránként mindenképp igyál legalább fél liter vizet/üdítőt (alkoholt ne mert vízhajtó!). De ami ennél is nagyobb baj, hogy a bomlástermékei erősen neurotoxikusak. Ez annyit jelent, hogy rendszeres, hosszú távú használat esetén tönkrevágja a szerotonin rendszered, ami 100%ig sosem regenerálódik már. A szerotonin felelős a hangulatodért, tanulásért, memóriáért, étvágyért stb.. A bogyózások között minimum negyedév szünetet tanácsolt tartani, az adag pedig max 100-120 mg, nem 300! Tudom, hogy olyan élményt ad amit józanul lehetetlen újra megélni. A barátaid között, vagy ha csak úgy jó kedved van mindig ezután fogsz ezentúl sóvárogni. De vannak ennél sokkal biztonságosabb drogok, pl a varázsgomba. Ez egyáltalán nem toxikus, viszont nagyon hasonló érzést ad mint az eki. A különbség hogy nem pörget, és sokkal erősebbek a látás és hallásbeli torzulások (minden hullámzik, lüktet, egybeolvadsz a zenével stb.. :)). Szóval ha mindenképpen ilyen élményre vágytok, szerintem ezzel próbálkozzatok. Az ekit pedig hanyagoljátok egyenlőre.

Próbáltam már egy egysmást, ha van bármi kérdésed írj nyugodtan.

2020. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom az,hogy az ekit az elejen olyan emberrel kell tolni akiben megbizol es jol erzed vele magad.En masodik alkalmon elmentem coronita buliba,es sorrban allasnal a tomegben azt hittem meghalok,izzadtam,szedultem,hanyinger stb,mikor oszlott a tomeg ismet jol voltam,de erre figyelni kell,nekem szoltak errol de okosnak hittem magam,de szerencsere nem lett baj.Ja meg nagyon letud huzni az ha pl akivel tolod rosszul erzi magat,akkor gatya az egesz..Szvl eleg szar dolog a bogyo,vagyis szar dolog tud lenni,illuminalt allapotot adott nekem de amugy éltem.Azert irtam ezt most ide hogy ha valakinek kellenek esetleg tapasztalatok,erre tenyleg figyeljetek.
2022. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!