Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utalhatnak a problemaim agyi...

SnowWhite88 kérdése:

Utalhatnak a problemaim agyi zavarokra mint pl autizmus?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy nehezen alkalmazkodok mert van, hogy konnyen sikerul de van, hogy egyaltalan nem. Hangos a felsoszomszed es nem birom elviselni. A tobbiek mar eszre sem veszik vagy nem trodnek vele en fel ev utan is rettegek, hogy ramszakad a plafon es minden alkalommal megilyedek osszerezzenek. Erzem, hogy ez az idegeimre megy de miert nem tudom a zajt kicsit befogadni legalabb annyira, hogy ne ilyedjek meg? Vagy ott van a masik elkepzelesem, hogy nem vagyok szep. Havonta egyszer elojon az hogy nem vagyok szep es tokeletes miert hajszolom meg minidg? Ez nem olyan dolog amit megtudnek valtoztatni hiszen az arcom olyan amilyen. Miert nem tudok akkor tovabblepni? Ha valamit elkepzelek es az nem olyan a valosagban akkor nem erzem ugy, hogy az rendben van. Eleg oreg vagyok mar ahhoz, hogy olyasmin akarjak valtoztatni ami nem tolem fugg. Lehet ez Asperger vagy enyhe autizmus?

2020. ápr. 2. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus enyhe fajtája ("asperger szindróma") nem agyi zavar, hanem a szokványostól eltérő irányú agyi érés következménye. Szinte mindig jár átlag feletti művészi és/vagy tudományos érzékkel, képességgel, azonban érzékszervi túlingereltséggel és/vagy alulingereltséggel is.


(Egyébként a súlyosabb autizmus zavarok viszont már kifejezett zavarokkal járnak csak, és Kanner szindrómának is nevezik. Ezt csak azért jelzem, mert mások is olvassák a kérdést, nehogy összekeverje bárki is a súlyost az enyhe formájával.)


A felsorolt tünetek között alig akad magasan funkcionáló autizmusra ("asperger") jellemző. Javaslom, olvass utána neten az alapoknak, és ha még mindig akad kérdésed, akkor írj. (Netikett.)

2020. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én autista vagyok rám is igaz amitt leirtál de mellé van még sokkal több is. Hangoktól én is megijedek ha hirdtelen. Vagy fáj egy bizonyos hangerő vagy (és) hz felett.
2020. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van pár teszt az interneten (nem add 💯% hiteles infót)
2020. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!