Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevehetek napi kettőt a...

Bevehetek napi kettőt a vastablettából ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Dm-ben vettem, pezsgőtabletta. Azt olvastam több helyen is az interneten, hogy a nők napi vasszükséglete 18 mg. Egy pezsgőtabletta 7 mg vasat tartalmaz, 2 14 mg-ot, tehát ha kettőt vennék be, akkor sem adagolnám túl és szerintem csak akkor érne valamit, de az van ráírva, hogy naponta egyet szedjünk be. Most akkor beszedhetek napi kettőt? Mondjuk reggel/délelőtt meg este.
2020. ápr. 5. 13:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy c vitamin is van a pezsgőtablettában, mert ugye azzal könnyebben felszívódik a vas.
2020. ápr. 5. 13:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beveheted, semmit nem ér. A vas nagyon nehezen szívódik fel, ha valóban vashiányod van, akkor orvos ír fel megfelelő készítményt.
2020. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak most nem lenne a legmegfelelőbb orvoshoz menni, nem is tudom fogadna-e. Van pár tünetem: fáradékonyság, hajhullás (kisebb mértékben, szóval nem csomókban hullik), néha koncentrációzavar. Meg nő vagyok, menstruálok, vegetáriánus vagyok, alapból jobban ki vagyok téve a vashiánynak.
2020. ápr. 5. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!