Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a korona...

Mi a véleményetek a korona vírusról?

Figyelt kérdés
Mi lesz ennek a vége?
2020. ápr. 5. 23:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem csak a magas életkor miatt magas a halálozási ráta, hanem az egészségügyi rendszer szétesése miatt, nem tudnak mindenkit kezelni egyszerűen.

Illetve a legfontosabb, hogy a kórházakban szinte azonnal elterjedt. Akik eleve bármilyen más műtéten estek túl, vagy súlyos kezelésen azoknak a szervezete eleve le van gyengülve.

Továbbá mint sok országban az olaszoknál is hozzáírják a koronavírus áldozatokhoz azt is, aki valószínűleg amúgy is meghalt volna, de emellett koronavírus fertőzés is bizonyított volt.

Rémhíreket lehet kelteni, de minek dolgozunk a propaganda keze alá. A WHO-nak nem hisz itt senki? Akkor minek van? A halálozási ráta továbbra sem változott. Továbbra is az idősekre jelent nagy problémát, nagyon részletesen le tudnám írni, hogy miért, ami a hírekben nincs megmagyarázva, de hosszú lenne. A lényeg, hogy jelenleg 6-8% körül van náluk. De ez még mindig nem a valós adat. Mivel azért közülük se mindenki produkál tüneteket, náluk is él, hogy sokkal több a valós fertőzött mint a regisztrált. A pontos rátát csak akkor tudjuk majd felállítani, ha a járvány lecsengett és minden adatot le lehet zárni. Akkor térkép készül és ki lehet számolni a feltehető valós fertőzöttek számát. Akkor majd ki fog jönni, hogy olyan 1,5%-os a teljes lakosság körében, ami nem sokkal magasabb mint az influenza törzsek átlagánál van.

A spanyol nátha az influenza a vírusa volt, nemzetségének egyetlen eddig ismert tagja. De genetikailag nem sokban különbözött a H5N1-től. De az influenza törzsei és nemzetségei nagyon hasonlóak, annak ellenére, hogy sokkal könyebben és gyorsabban mutálódnak pl. a koronavírusoknál. A spanyol nátha volt az első ilyen vírus járvány, addig az emberek szervezete humán vírusok közül leginkább csak a herpeszt és a hpv-t ismerte, de azok dns vírusok. Meg a trópusokon a denguet. Szóval a szervezetnek teljesen új volt. Ma már észre se vennénk a spanyol náthát, pedig akkor 20-50 millió ember halt bele. Jellemzően ott is az első hullám szedte a legnagyobb áldozatot és a 2 újabb hullám egyre kevesebbet, ahogy az emberekben kialakult a rezisztencia. A covid-19 SARS2-nél ugyan ez lesz, hogy ha esetleg állandó és visszatérő járvány lesz, mint az influenza vírusok járványa, amik legtöbbször H3-típusok. Valójában Évente többször lefutnak és a covid-19-nél jóval több megbetegedést okoznak éves szinten, mint ahol most tart a SARS2. De a halálozásról ott nem beszélünk, pedig csK z usában évente 30-50000 ember hal meg évente az influenza szövődményeiben, fél millió évente a világban kb. Foglalkozunk vele? Ha ez állandó járvány lesz, akkor kb, 10 év múlva az emberek, a mostani embereken fognak röhögni, hogy milyen idióták voltunk.


Ezek mind tények és ez valahol tényleg fel van fújva, aminek sok oka van és lehet. Pl. abba is gondoljunk bele, hogy mi lett volna, ha ez tényleg egy pusztító vírus. Ha ezt egy próbariadónak fogjuk fel, akkor nagyon nagyot buktunk.

Ugyanakkor az emberiséget és adott társadalmakat macro szinten kell nézni és érzelmek nélkül. Vagy így teszünk mindenben, vagy megszűnünk. Ezt követte és követi minden vezető, mióta világ a világ, máshogy nem lehet. Igen, ha választani kell, hogy hagyunk meghalni egy tucat kislányt és mondjuk 3000 egészséges felnőttet, akkor hagyjuk meghalni a kislányokat. Ha folyton ilyen helyzet jönne elő és a kislányokat mentenénk, akkor pillanatok alatt kipusztulnánk, aki ezt nem képes felfogni, az életképtelen és elbukott az evolócióban.

Szóval igen, fontosabb a gazdasági egyensúly, illetve az, hogy a fiatalok legjobb esetben az anyagi összeomlás miatt ne vállaljanak gyereket, legrosszabb esetben, öngyilkosak lesznek megemelkedett számban, mint az öregek. Pláne, hogy a nyugdíjrendszerek nem fenntarthatóak, akármilyen szörnyen hangzik is.


Igen nekem is vannak nagyszüleim, fel is hívtam őket, hogy nem látogatom őket, ameddig ez le nem cseng. Pedig nekem csak ők vannak. De ők is osztanák azt, hogy nem ők számítanak, mert nem ők a jövő, ahogy én is osztanám ezt ugyan úgy, ha én lennék idős. A természetet 100%-ban mi se tudjuk legyőzni, az pedig kegyetlen és vagy megszoksz, vagy megszöksz. Mint mondtam, vagy reális vagy, vagy elbuksz az evolúciós versenyben

2020. ápr. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sokat rátett a média nagy kamu
2020. ápr. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

"Mi a véleményetek a korona vírusról?"


Király.

2020. ápr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
vége lehetne már
2020. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
6-os, ha te meg a legelismertebb szakértőket olvasnád, vagy akár hazánkban is a vezető orvosok pontos véleményét, akkor nem írnál ekkora baromságokat. Én nem tudom honnan szeditek ezeket a fake newsokat és nem értem, hogy ha nincs egybevágás a szakmátokon, vagy ismereteiteken belül, akkor miért nem olvastok alaposan utána a témának. Akkor talán nem rettegnétek és ontanátok a sületlenséget
2020. ápr. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!