Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes vásárolni a...

Sirály83 kérdése:

Mennyire érdemes vásárolni a digitális lázmérőt?

Figyelt kérdés
Mennyire megbízható a digitális lázmérő?

2020. ápr. 6. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért, milyet tudsz még venni? Higanyost már nem gyártanak.
2020. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Van még hagyományos is egyébként, persze abban már nem higany van. Egyébként ugyanolyan megbízható, semmi baj nincs a digitálissal, viszont fél perc alatt megméri a hődet.
2020. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

A következő van. Ha 10 percig mérsz vele, mint a hagyományossal, akkor ugyanolyan pontos (plusz könnyebb leolvasni). De ezeket általában szájban, nyelv alatt való mérésre tervezik, ahol azonnal átveszi a test hőmérsékletét, és 1 perc alatt kész is a mérés - ergó 1 perc után csipognak. És tényleg meg is mérték helyesen a környezetük hőmérsékletét - csak a hónaljad addigra még nem melegedett be, mert csak 1 perce tartod a karod magadhoz szorítva.


Kellemetlenség annyi lehet, hogy bizonyos típusok 3 perc után lekapcsolnak. Vagy ha bedőlsz a csipogásnak.


Ha "higanyosat" veszel, azokban ma már egy másik fém van, és elég nehéz lerázni őket (de le lehet, csak több idő és megvan a technikája).

2020. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a hagyományosat sokkal jobban szeretem. Pl. ha ritkán kell, előfordulhat, hogy a digitálisban nem jó az elem (velünk történt már ilyen), a hagyományossal nincs ilyen gond.
2020. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, vannak már fél perces digitálisak is. Legtöbbet hiába hagyod bent tovább, kikapcsol, szóval sok értelme nincs, ha már csipog, akkor végzett a méréssel. A 10 percnek csak annyi értelme volt, hogy a higanynak annyi idő kellett, a digitális érzékelőnek meg nem kell annyi.
2020. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokat szórakoztam a két típus összevetésével. Digitális vs galliumos. Utóbbit azért nem szeretem mert kiszakítja a karomat mire lerázom 😃


Nyelv alatt a digitális is jó... csak lehetőleg ne cserélgesd a mérőhelyszíneket. Ugyania a hónalj íze nem finom 😃 (saját tapasztalat)

2020. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem jó. Kétfajtát próbáltam, mindkettőt gyógyszertárban vettem. Az egyik érintés nélküli, mindig mást mutat, ha egymás után 3x mérsz vele, nem pontos. A másikat hónaljba kell tenni, mint a hagyományosat, de az se pontos. Éreztem, hogy lázas vagyok, de nem mutatta. Maradok a hagyományosnál, az mindig normálisan működik.
2020. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekünk is geratherm hagyományos van, alkohol van benne ha jól tudom. sokkal pontosabb, a digitális nem vált be.
2020. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagy kijelzős Momert van, teljesen jól mér. 1-2 tized fok meg lehet eltérés, de annak nincs úgysem jelentősége.
2020. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!