Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik zsebrádiót érdemes venni?

Melyik zsebrádiót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz.


Szóval kéne nekem egy zsebrádió. Első sorban az a fontos, hogy hosszú legyen az élettartama (legalább 5 év), normálisan be lehessen fogni rajta az állomásokat fogn, és a legyen elfogadható. Nem egy bonyolult téma, de annyi féle van, hogy elvész közöttük az ember.


Nagyfaternak van a családban egyedül zsebrádiója, neki egy SAL típusú kb. 3000 forintos darabja van ( [link] ). Több, mint 6 éve megvan, szóval a tartósságával nincs baj. Viszont elemmel működik, és nem akarok negyedévente újat venni. További hátránya, hogy kézi turner van benne. A rádiós ébresztőmbem is kézi van, így tudom, hogy a pontos frekvencia beállításához finom ujjmozgás kell, ami nekem nem az erősségem. Ez a rádiós ébresztőnél nem gond, mivel be van állítva a csatorna, amit szoktam hallgatni, és nem nyúlok hozzá. A zsebrádiót viszont utazásra is vinném magammal, akkor pedig nyilván át kell hangolni. Meg amikor zsebben, táskában van, akkor eltekerődhet. És én nem akarok mindig a tekergetéssel tötymörögni, ezért az ilyen kézi hangolású ketyeréket inkább hanyagolnám, inkább digitálist vennék, igaz, hogy párezer forinttal drágább, de szerintem megéri. Kettőt néztem ki: Sencor SRD 215 ( [link] és Muse M-02R ( [link] ). Mindkét rádió mellett és ellen is szólnak érvek:a Muse-ban jobban megbízok, mivel a rádiós ébresztő is az a márka, és az említett kézi turner kivételével nagyon jó használni, és soha semmi baja nem volt. Mellette szól még, hogy kisebb a Sencornál, így pl. kabátzsebben jobban elfér. Viszont elemes, fent leírtam, hogy miért nem nagyon szeretnék olyat. A Sencor ellenben akkumulátoros, USB-vel tölthető, tehát nem kell mindig az elemek után járkálni. Az üzemideje ugyanakkor "csak" 8 óra, és gondolom ez csökken, ahogy öregszik a rádió. A Sencor továbbá szerintem "precízebb" kinézetű, ugyanakkor nagyobb, mint a Muse.

A digitális készülékek viszont bonyolultabb felépíésük miatt (gondolom) hamarabb meghibásodnak, mint a kézi turneresek. Ezért arra is gondoltam, inkább lemondok a a kényelemről, és veszek SAL-t, vagy egy kézi hangolású Sencor-t ( [link] ), vagy Muse-t ( [link]

A fentiek fényében a felsoroltak vagy mások közül melyiket választanátok?


Ui.: mondtam, hogy hosszú lesz. :D



2020. febr. 3. 19:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, az utolsó link rossz.


[link]

2020. febr. 3. 19:36
 2/6 A kérdező kommentje:
*legyen elfogadható a hangja
2020. febr. 3. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az általad írt "márka"-nevek úgy általában a felejtős kategóriába tartoznak. Olyan gyártók termékei között keresnék, akik már 30-40 éve is gyártottak hordozható készülékeket, és nem egy rizsföld volt a gyár helyén.

Csak egy példa hogy milyet vennék, ha magamnak venném:

[link]

2020. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Néztem Sony - t is. Szerinted az milyen?
2020. febr. 4. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem próbáltam ki az általad nézett típust, nem mondhatok konkrét véleményt. De nézd meg mit tud: hány memóriája van például, ceruzaelemmel / akkuval működik, vagy beépített akku, ha igen adnak-e hozzá hálózati töltőt, lejátszik-e USB-eszközről, SD-kártyáról, vagy csak rádió... ilyen szempontok alapján mérlegelj.
2020. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Degen-ből van olcsóbb, amely tudja amit szeretnél, hallgathatod adapterről is.

Tecsun rádiókat is megnézheted. Például:

Ennek az a baja, hogy a hangszóró pici és magas hangon szól, hallgatható, csak olyan tipikus zsebrádió hangja van.

Biztos van ébresztőórás Sangean rádió is, de az szerintem olyan árban, hogy naggyon drága...

Tecsun PL-118

2020. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!