Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tartásom elég gyatra mióta...

A tartásom elég gyatra mióta munkavédelmi cipőt/bakancsot hordok. Szerintetek egy Dr. Martens, vagy valami hasonló kaliberű bakancs kiküszöbölhetni ezt a problémát?

Figyelt kérdés

24 órás műszakban dolgozok, és egy alja kategóriás acélbetétes bakancs van rajtam végig (standard munkavédelmi). Nyilvánvaló volt az elején is hogy gond lesz, de mostanra valósággá vált, hogy rettenetesen fájnak és kattognak a térdeim, a bokám, a hátam, nyakam, nem tudom kihúzni magam rendesen, pedig előtte ösztönszerűen csináltam.

Érzem is, hogy az egész a bakancs miatt van, előtte is éreztem ilyet, de az semmi nem volt a mostanihoz képest.


Milyen bakancsot tudtok nekem javasolni max 30.000 Ft értékben ilyen célra? Inkább kiadom rá a pénzt, de nekem nem ér annyit egy olcsó lábbeli, hogy szétvágjam vele az egész tartásom és a fájdalom miatt a közérzetem is mindig mikor dolgozok.


Sima 8 soros acélbetétes bakancsra gondoltam (nem több sorosra, úgyis ráengedném a nadrágszárat, csak a tartás miatt).


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2020. ápr. 7. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Első körben egy gyógyászati segédeszközben szétnéznék a talpbetétek között, hátha már annyi is elég. Semmi garancia rá, hogy egy másik bakancs jobb lenne.

[link]

2020. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a puding esete!!!! Ha nem probálod meg soha nem fog kiderülni!
2020. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp valami kényelmes és minőségi lábbelit kell használni. A Martens alapvetően egy jó márka.

Bizony, az egészséged fontosabb, érdemes áldozni rá, és ha sokáig fogod ezt a munkacipőt hordani, nem fog jót tenni...

2020. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Talpbetétet hármat is próbáltam, de nem használtak. Nem is éreztem semmi változást tőlük sajnos, pedig válogattunk a boltban rendesen, hogy milyen kéne nekem.

Viszont akkor holnap mindenképpen meg fogom nézni, úgyis van a környéken egy Dr. Martens üzlet ha jól emlékszek. Bízok benne hogy rendben lesz, mert már bőven elég volt ebből a vergődésből.

2020. ápr. 7. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Márkát nem tudok mondani, de annyit tudok mondani, hogy ami egy kiló a lábon az 5 kiló a háton.


Tehát: ha van egy 3 kilós cipő a lábadon, az olyan, mintha 15 kilós zsák lenne a válladon. Ezért nem is csoda, hogy szétmegy mindened.


Próbálj olyat találni, ami védi a lábadat, de minél könnyebb. Egy jó minőségű cipő nem csak a testednek lesz jó, de hosszútávú invesztíció. Egy jó cipő 5+ évig is jó lehet, míg egy sima munkavédelmi jó ha kihúz egy évet.

2020. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet segít.
2020. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a privát üzenetet is. Nem szoktam levelekre válaszolni, remélem olvasod, aki küldted!

Köszönöm a tippeket, ha minden kötél szakad meg fogom nézni a neten, de ha van rá mód, akkor személyesen szerezném be. Arra van a környéken lehetőség.

2020. ápr. 8. 09:49
 8/9 anonim ***** válasza:
A munkavédelmi bakancs definíciója: olyan lábbeli, ami megvédi a lábujjakat, de tönkreteszi a derekat, hátat, vállat, gerincet, lábakat, forgókat. Ki volt az az idióta, aki kitalálta?
2020. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki tette de életfogytiglan járna neki xD
2020. ápr. 8. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!