Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megvéd-e a kötelező iskolai...

AlexVagyokSzia kérdése:

Megvéd-e a kötelező iskolai oltás?

Figyelt kérdés
Általánosban sok oltást kaptunk. Ha megvág egy rozsdás szög, akkor sürgősségire kell menni, vagy van olyan oltás amit adtak és megvéd ellene?

2020. ápr. 11. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Tetanusz oltásod mikor volt utoljára?
2020. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem tudom, viszont annyit tudok mondani, hogy a "seb" nem egy vágás szerű, hanem egy karc, ami nem nagyon vérzett sokáig
2020. ápr. 11. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tetanusz az ilyen, viszont az nem kötelező védőoltás és egy tetanusz 5 évig hat. Szóval ha az elmúlt 5 évben nem kaptál tetanuszt, akkor egy komolyabb vérző sérüléssel orvoshoz kell menni és kapnod kell tetanuszt. De egy karcolás miatt nem szükséges.
2020. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem mély vérző seb, akkor nem kell aggódni.


Én akkor kaptam tetanust amikor ömlött a vér a fejemből.


Kisebb vágásoknál nem szükséges ha még fiatal vagy... valószínűleg 5-10 éve kaphattál tetanus oltást.


Nekem volt egy húzós esetem, felszakatt a kezemen mindkét bütyök, csontig.

Be is gyulladt és egy hét múlva elindult egy piros csík. Szerencsére megállt.


Meg egy vaslépcső felszakította kb csonthártyáig a sípcsontomat, és kisollóval vágtam le róla a lifegő bőrt.


Ott se mentem el dokihoz, pedig az gennyesen begyulladt. Doki ismerős látta, annyit mondott kenjem betadinnal. Végül nem lett baj belőle.


Szóval figyelgesd jön e piros csík, vagy folt vagy gennyes gyulladás. De valószínűleg semmi bajod nem lesz.

2020. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha rozsdás szög volt akkor menj orvoshoz, adnak egy tetanuszt.


Egyébként a közhiedelemmel ellentétben miniatür seb is tud problémát okozni ilyen téren.


Lefertőtlenítetted? Csípett?


Biztonság kedvéért jó ha látja orvos, adnak egy tetanusz oltast és jól van.

2020. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben 1000000% hogy nem mennék be a sűrgősségire egy karcolással. Csak elkapnád a COVID-et.


Tetanusz nem hirtelen alakul ki szerencsére. Szóval abszolút nem sürgősségi eset.


Még ki is röhögnének meg elzavarnának lehet.

2020. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

...és a közhiedelemmel ellentétben nem csak a rozsdás szög a problémás, hanem bármi ami földdel érintkezett. Akár egy ág is, vagy poros szálka, de bármilyen komolyabb sérülésnél tetanuszt kell adni amibe szennyéződés kerülhet.


Viszont a karcolások általánosak és 99.99% semmilyen szisztémás fertőzést nem okoz.


Ha igen, azt látni fogod előtte. Na akkor nyomás dokihoz.

2020. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb amúgy olyan sérüléseket látnak most el sürgősségin csak, hogy leszakadt a fél karod.
2020. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptál 5 éven belül tetanuszt akkor ha nagy a vágás akkor kell de ha csikarás akkor nem.
2020. ápr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!