Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi szakos hallgatók...

Egészségügyi szakos hallgatók és eü. Dolgozók! Mit tudtok a COVID önkéntességről?

Figyelt kérdés

Negyedéves orvostanhallgató vagyok az egyik vidéki egyetemen, Budapest közelében lakom a családommal. Jelentkeztem a MOK önkéntességi felhívására néhány hete, viszont sehol semmi információt nem találtam a részletekről. Az egyetemünkre is lehet jelentkezni önkéntes segítőnek, de oda még nem mertem beadni a jelentkezést az alábbi problémák miatt:

1. Nem tudom, hogy van-e lehetőség arra, hogy *bármilyen* szállást biztosítsanak. Ugye a kollégiumokat kiürítették, nem tudom, hogy a nővérszállókkal mi van, de gondolom eleve nem célszerű a jelenlegi helyzetben ilyen "tömeges" helyen lakni egyébként sem. Budapestre csak tömegközlekedéssel tudnék bejárni, ami már megint csak nem túl előnyös, az egyetemem pedig 200km-re van, nyilván szállás hiányában nem megoldható az ottani munka. Mivel a szüleimmel lakom, nekik sem szívesen hoznám haza a fertőzést.

2. Mennyire van egyáltalán szükség hallgatókra? Attól félek, hogy az lenne, hogy ugyanúgy csak "láb alatt vagyok", mint pl gyakorlatokon és semmit nem mernek rám bízni. Nincs szakképzettségem, az alapvető ápolási feladatokon kívül mást nem tudok egyedül csinálni (nyilván ha mondjuk csak egyetlen egyszer megmutatnak vagy elmagyaráznak valamit, onnantól már menni fog, de nem tudom, hogy ilyesmi tanítgatásra mennyire van most kapacitás).

3. Milyen feladatokra kellenek egyáltalán hallgatók? A legtöbb klinikai gyakorlatuk arról szólt eddig (már ha egyáltalán meg volt tartva és a gyakorlatvezető is megjelent), hogy a folyosón üldögéltünk, mert az orvosoknak nem volt ideje foglalkozni velünk. Szégyen vagy nem, egy branült sem tudnék szúrni, mert akárhogy erőszakoskodtam anno ápolástan gyakorlaton, nem engedtek semmit csinálni az ágyazáson kívül. Nyilván ha szükség lenne a segítségemre, akkor szívesen csinálnék bármit, amit rám bíznak, de én is tisztában vagyok azzal, hogy nem sokat érnének velem.



2020. ápr. 12. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En MOK-on keresztül jelentkeztem és mar be is hivtak egy budapesti kórházba önkéntesnek. Meg is lepődtem mert a hírek szerint most még nincs nagy baj úgyhogy nem igazán értem.
2020. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha szükséges lesz az emberekre, mert már nem lesz orvos és a rezidensek is elfogytak akkor kötelezően fognak behívni nem csak önkéntesként. Ne aggódj.
2020. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 erre az esetre is vonatkoznak a kérdéseim. A MOK-os jelentkezésben azt jelöltem be, hogy az egész ország területén vállalom az önkéntességet, ha szükséges, de nyilván ehhez is kellene valami szállás, ha épp nem a szomszéd városba hívnának be.
2020. ápr. 12. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha lenne szallas en is mennek.
2020. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Debrecenben fenntartják a kolit.
2020. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adnak szállást, akkor facebookon már van airbnb-s csoport, akik ingyen kiadják a lakásukat eü dolgozóknak. Keress rá, biztosan találsz majd egyet.
2020. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nem tudom Bp környékén hogy van, de engem Debrecenben elszállásoltak a koliban, azt fenntartják.
2020. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szállást nem tudom. Nem értem ezt az önkéntességet, ugyanis pl. nálunk az orvostanhallgatók adminisztrációt csinálnak, meg dobozolnak, csomagolnak, semmi szakmájukba vágó feladatuk nincs.
2020. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!