Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábujj körömmel volt valakinek...

Lábujj körömmel volt valakinek benövési problémája? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

A nagy lábujjaimon a körmöm belső felével már kis koromtól fogva csak a gond van. Alap probléma lehet, hogy mindig is rövidre és ívesre vágom őket.

A vágásnál mindig szinte ki kell műtenem, feszegetnem egy részt, 2 mm vastagon a belső szélén. Az ujjam formája is olyan, hogy húsosan vastag, mintha fel lenne puffadva, így az is rányomul a körömre. Akkor szokott probléma lenni, amikor nő a köröm és éles a vége, az pedig a húsos bőrbe nyomul. Most már egy jó ideje nem vágtam le egyik lábamon sem, hátha valahogy helyrejön, de egyre kellemetlenebb. Megéri várni ezzel? Ha levágom, kezdődhet az egész elölről és sosem lesz normális körmöm.


2020. ápr. 16. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy haveromnak is ilyesmi gondja volt, ráadásul focizik. Ő lézeres kezelésen volt, valami ilyesmin, neki bevált.

[link]

2020. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a műtét valóban végleges lehet, előbb utóbb rá kell szánnom magam sajnos. :( Azt nem tudod megmondani hogy mennyi ideig volt neki kellemetlen a műtét után?
2020. ápr. 16. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudlak semmi jóval biztatni, nekem is gyerekkorom óta ez volt, jártam gyógypedikűrösnél, ideig-óráig jó volt, de annyira benőtt mindig, hogy házilag nem tudtuk eltávolítani, iszonyúan begyulladt, vadhússzerűség nőtt rá, gennyesedett, mindig sebészet lett a vége. A harmadik ilyen alkalom után a sebész javasolta, hogy a lábujjaim problémás oldalán a szélén eltávolít egy kis körömházrészt is, s úgy oda nem fog nőni köröm, s akkor nem nő be. Végül ez lett, igaz, hogy emiatt kicsivel keskenyebb mindkét nagylábujjamon a körmöm, de kb. 20 éve nincsen már gondom ezzel. Ez volt a végleges megoldás, nem bántam meg, rengeteget szenvedtem vele előtte.
2020. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én időmben még nem volt lézeres kezelés erre a problémára, de szerintem ez is jó lehet. (3-as voltam)
2020. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én már hozzászoktam hogy magamnak "műtöm". Fájdalom ilyenkor az elején még volt, de szerintem megedződtek ott az idegreceptorok, vagy eltűntek, mert van hogy kitépem szinte azt a részt és ha vérzik is se fáj nagyon.

Igen, a köröm növését kell megszüntetni ott, arra pedig a sebész se képes, csak ez a lézeres műtét. Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 16. 20:34
 6/8 A kérdező kommentje:
A lézeres azért kíméletesebb, nincs annyi hentesmunka se vele mint szikével, hamarabb is gyógyulhat. :)
2020. ápr. 16. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:
kiskoromban volt, 12 voltam, szikével műtötték(nem nagy műtét amúgy!), elérzéstelenítették. sajnos, nem tudom, hogyan, mert akkoriban félős voltam, és elájultam az érzéstelenítéskor. olyan 2 hétig kötni kellett, betadine-ozni, utána elgyógyult, azóta semmi gond. sztk-ban csinálták pedig. magadnak óvatosan vágd, lehet több bajt okozol! lehet egyébként, hogy pedikűrösök is meg tudják oldani ma már.
2020. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem szerintem hasonló, de tudsz képet csinálni, hogy pontosan miről van szó? Amúgy valszleg ilyen a genetikad és jobb rövidre vágni mert máskülönben biztos beno, bár így én is elég csúnyának tartom a labujjaimat lanykent
2020. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!