Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van trükk arra, hogy ne...

Van trükk arra, hogy ne párásodjon be a szemüveg szájmaszk viselésekor? Másnak is van ilyen problémája?

Figyelt kérdés

Főleg reggel, amikor hűvösebb van még és sétálok (munkahelyre, muszáj) és ha fújom ki a levegőt, akkor totál bepárásodik a szemüvegem.

Kontaktlencse viselése kizárt!


2020. ápr. 6. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a fürdőszobai tükröt borotvahabbal szoktam áttörölni. Az öt perces ötletek egyik videójában láttam. Ilyenkor fürdés után egyáltalán nem parásodik be a tükör, kristálytisztán látom magam, hiába gőzfürdő a fürdőszoba. Próbáld ki a szemüvegen.
2020. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Felül drótos maszk, amit az orrodra tudsz simítani, hogy ne ott menjen ki a meleg levegő, amit kifújsz.
2020. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól kell rögzíteni.

Mert ha bepárásodik, az azt jelenti, hogy nagy a rés a szemed felé.

Drótos felső rész jó megoldás.

(Amúgy én örülök neki, mert ez egyfajta önellenőrzés: ha bepárásodik a szemüvegem, tudom, hogy igazítanom kell rajta.)

2020. ápr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha felül párásodik akkor még másokat is limitáltan véd, mert max csak a nagy nyálcseppeket fogja fel, nemhogy téged...


Lehet rendelni FFP2 maszkokat, inkább vegyetek azt. Vagy drótos orvosit legalább amit az orrodra lehet fogatni.

2020. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én télen futasnal, amikor nem akarok.megfazni sállal takarom el a pofám, emiatt beparasodtam, de mentolos fogkremet nyomtam rá minden alkalommal, finoman megtakaritom és taaadaaaaaaa
2020. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Orvosira járok, nekünk anno megtanították, hogy hogyan kell feltenni úgy a maszkot, hogy ne párásodjon be a szemüveg. Sima sebészi maszkkal is meg lehet oldani, gondolj bele, nem egy sebész/műtősnő szemüveges és sokszor órákon át műtenek.

Olyan maszkot vegyél/varrj, aminek drót van az orránál. Ha lehet, akkor ne fülre akaszthatóst, hanem kötőst. Először hajlítsd az orrodra a drótot, hogy pontosan, hézagmentesen illeszkedjen. Az arcodra is ugyanilyen szorosan, pontosan illeszd rá. A madzagokat ne egymással párhuzamosan kösd meg, hanem a felsőt a fejed teteje felé, az alsót pedig lejjebb, a nyakad felé, így oldalt sem fog elállni, hanem rásimul az arcodra. Próbáld szorosra kötni, hogy még ne legyen kényelmetlen, de a levegő ne is tudjon a szélei felé kimenni. A megkötéssel kapcsolatban ilyesmire gondoltam:

[link]

2020. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!