Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott 380V, van valami...

Megrázott 380V, van valami teendőm ilyenkor?

Figyelt kérdés
2 égés nyom lett a kezemen, meg zsibbadtam kicsit pár óráig. Ez volt 1 napja, ha bajom lett volna már ki jött volna, nem?

2020. ápr. 20. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Háziorvost azért felhívhatnád, hogy mit javasol. Engem nem 380V rázott meg, hanem sokkal kevesebb (rosszul bekötött bojler), mégis 7 órát ültem a sürgősségin megfigyelés alatt a Honvédkórházban.
2020. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Orvosnak szólni. 24 órás megfigyelés kell. Leállhat a szív később is miatta.
2020. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért figyelj oda magadra. Ne nagyon maradj egyedül, mert áramütés esetén előfordulhat később hirtelen szívmegállás akár pár nap távlatából is. Persze ez sok mindentől függ. Pl, hogy merre haladt az áram. Dokinál voltál?
2020. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Komolyan, ki az aki ilyennel nem megy orvoshoz? Azonnal mentőt kellett volna hívnod!
2020. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem voltam sehol tekintve ezt a koronás helyzetet, gondoltam ha akarnék se tudnék hova menni nagyon..pláne hétvégén. :)

24 óra viszont letelt, de a bőröm jól megégett, egymás mellett 2 piros csík és benne 1-1 égési hólyag.

2020. ápr. 20. 13:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha 24 óra letelt akkor rendben vagy már. Eddig tartottak volna bent. Viszont csináltak volna ekgt is. Fontos. Mert megváltozhatnak dolgok.


Legközelebb hívj mentőt. Az, hogy nem halsz bele az áramutesbe az nem jelenti azt, hogy 8 óra múlva nem állhat le a szíved.

2020. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Őszíntén szólva örültem, hogy nem f*stam össze magam, mentőre nem gondoltam, csak járkáltam fel-alá , utána meg már műszak vége volt és haza mentem lepihentem. :)
2020. ápr. 20. 13:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Várj, ez munkahelyen történt? Jegyzőkönyvet vettek fel? Az lett volna az első az egészségügyi ellátás után. Azért fontos, mert ha egészségkárosodás vagy munkakiesés történik akkor az a munkáltató felelőssége, munkahelyi balesetnek számít. Munkavédelmisnek se szóltatok?
2020. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8-as hová gondolsz? Akkor a főninek fizetnie kéne..
2020. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#8 ezek közül egyik se történt meg.
2020. ápr. 20. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!