Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram. Mit tegyek?

Megrázott az áram. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma este éppen bedugtam a karácsonyi égősort amikor éreztem hogy megrázott az áram, de csak zsibbadt egy kicsit a jobb kezemen egy pici darab.

Szerintetek lehet valami bajom?

Nincs se égés, se áram vonal.

Csak éreztem hogy zsibbad.



2019. dec. 15. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Engem tavasszal a hosszabbító kábel rázott meg, pár másodpercig éreztem egy bizsergő érzést, de nem lett semmi. Ez olyan kis fokú dolog hogy nem okoz bajt.
2019. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz semmi baj.
2019. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg semmi, de a hivatalos tanács, hogy menj el a háziorvosodhoz. Ő esetleg beutalhat kardiológiára vagy EKG-ra, bár ha tényleg csak annyi történt, akkor ennek nem sok esélyét látom.
2019. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Olvasgattam és szerintem ez olyan kisfokú lehetett hogy inkább nem megyek orvoshoz.

Ha bármit érzek akkor elmegyek rögtön.

2019. dec. 15. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez hibátlan döntés.
2019. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz. Tudom, mindig hallani, hogy jobb a békesség és elmenni azonnal a sürgősségire, mert gond adódhat a szíveddel, de ezt inkább csak csípésnek nevezném. Olyan, amikor fémkorláthoz érsz, mert műszálas dolgok miatt feltöltődtél, és szikrázik is akár, pár szál hajad is repked. Az is tud fájni, mégse lett senkinek semmi baja.

Lányom, amikor két éves lehetett, bebújt a karácsonyfa alá és kihúzta az égősort. Neki "kormos" is lett az ujja, sírt, fájt neki. Orvoshoz vittük azonnal, hálistennek így sem lett baja.

Másik, amit konkrétan láttam, fiatal srácot úgy megrázott az áram, hogy volt bemeneti és kimeneti sebe is. Szó szerint átment a testén a 220. Kórházban volt megfigyelésen, mert a szívritmuszavar órák múlva is kialakulhat. Ő is megúszta, pedig sebeket okozott. Szerencséje volt. Akkor van baj, ha bemeneti seb keletkezik, kimeneti nem.

Neked egyik sincs. Mindenesetre ha rosszul éreznéd magad 24 órán belül, akkor menj orvoshoz, nézze meg az EKG-d.

2019. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi: velem is történt ilyen, kihúztam valamilyen elektronikus eszközt (azt hiszem, turmixgép volt) , és hozzáértem azonnal a végéhez. Mármint a dugóhoz. Nem is értem, hogy maradhatott benne áram, de úgy megcsapott, hogy a könyökömig zsibbadt a kezem. Fura érzés, ijesztő, az biztos. Elmúlt, nem is foglalkoztam vele másnap. De mint írtam, pár óráig figyeld magad, jobb az óvatosság.
2019. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor van baj, ha bemeneti seb keletkezik, kimeneti nem."

Ezt melyik tudományágban mondják?

"Nem is értem, hogy maradhatott benne áram"

Zavarszűrő kondenzátor.

2019. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!