Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beleütköztem egy rozsdás...

Beleütköztem egy rozsdás szögbe, piros a helye, és belilult, kell tetanusz?

Figyelt kérdés
Hosszú nadrágban voltam, picit látszik, hogy felhorzsolódott, meg be is lilult. Nem szúrt meg. Ilyenkor is kell tetanusz? Vagy csak a nadrág belseje horzsolt fel? Nem vérzett.

2020. ápr. 21. 18:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a combomon történt, nem fertőtlenítettem le, fél órával később zuhanyoztam kb. Picit fáj nyomásra, de azért félek
2020. ápr. 21. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2020. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
25, de ez miért fontos?
2020. ápr. 21. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kell, ha lótrágyával esetleg szennyezett parasztudvaron volt a szög, mert szekér javításánál elugrott.
2020. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szamo77db ***** válasza:
A biztonság kedvéért nem ártana egy tetanusz.
2020. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még így is, hogy nem sértette fel a bőrt?
2020. ápr. 21. 19:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Horzsolásnál nincs tetanuszveszély, mert az csak a mély sebben, levegőtől elzárva tud szaporodni. Legalábbis én így tudom.


A tetanuszoltás ismétlését 10 évenként javasolják, de ez nincs megszervezve, a többség nem kapja meg, csak akkor, ha valamilyen sérülés miatt orvoshoz megy.

2020. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én sem voltam ilyesmivel orvosnál soha, de most beparáztam, mert abszolút nem a hegye ért hozzám, hanem a szög feje úgymond, és rajtam volt ugye a nadrág is...Azért gondolom, hogy nem sértett fel, mert nem látok ott semmi nyomot a liluláson kívül, picit piros is azért, de az felszíni hámsérülés lehet maximum, nem? Vérezni abszolút nem vérzett.
2020. ápr. 21. 19:18
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, ha holnap is piros lesz, felhívom a háziorvosom, hogy mit javasol.
2020. ápr. 21. 19:23
 10/10 anonim ***** válasza:

“25, de ez miért fontos?”

Azért mert 11 évesen kaptad a tetanusz emlékeztető oltást.

Horzsolás nem jellemző, hogy fertőződne, de egy tetanusz oltás nem fog ártani, pont itt az ideje amúgy is. Hívd fel a háziorvosodat!

2020. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!