Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megráz a vállam és a nyakam,...

Megráz a vállam és a nyakam, ez mitől van?

Figyelt kérdés
Már napok óta ez van, régebben csak néha fordult elő ilyen de ma nagyon megijedtem. A bal vállamban a mellkasom felől egy hüvelykujjnyi részen érzem azt néha, mintha megrázna. Konkrétan mintha áramba nyúlnék, összehúzza az izmom és rángatózni kezdek, de csak 1-2 másodpercig. A nyakamnál is van ilyen, szintén a bal oldalon, ehhez a területhez közel. Nagyon fáj, de egy pillanaton belül elmúlik. Eddig nem igazán figyeltem rá, de az utóbbi pár napban felerősödött, nem csak egy kis kattanást étzek hanem rángatózok és utána tényleg szörnyű érzés. Orvoshoz a vírus miatt most nem akarok menni. Mitől lehet ez?

2020. ápr. 21. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy semmilyen gyógyszert nem szedek és tudtommal nincs semmilyen bajom. Random jön a dolog, ma például majdnem összeestem emiatt az udvaron, csak álltam, és néztem ahogy a kutyám játszik, tényleg semmit nem csináltak, aztán egyszer csak ordítottam egyet és arra az oldalamra összerogytam, a karom a vállammal együtt meg önálló életet élt. Az előbb a nyakamnál. Meg sem mozdultam, az ágyon feküdtem, és "megcsípett"(nem is tudom van-e erre kifejezetten szó, google nem segített).
2020. ápr. 21. 21:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos így leírásod alapján sok minden lehet.

Lhermitte jel <--- ennek nézz utána. Lehet, hogy ez az.


Lehet izomrángás, ami kiszáradás és ásványi anyagok hiánya miatt lehet. Erre válasz az ivás és az ásványi anyagok beszedése. Magnézium biztos nem árt, mert az segít az izmok elernyedésében, de ha ki vagy száradva, akkor kálium is jól jön.


Lehet álmatlanság miatt.


De, sajnos lehet ideg sérülés miatt. Valamiféle fertőzés miatt. Agyrák, vese elégtelenség, vagy még ezer másik dolog miatt.

2020. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megnéztem a Lhermitte jelet, ugyanazok a tünetek, csak nem akkor jön nekem ha a fejemet előrebiccentem, hanem bármikor.
2020. ápr. 22. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!