Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? (valószínű...

Most mit csináljak? (valószínűleg hólyaggyulladásom van)

Figyelt kérdés

Már lassan 1 hónapja szenvedek. Először nőgyógyászati, fertőzéses tüneteim voltak és ezzel egy időben elkezdett csípni, fájni a húgycsövem.Erre a háziorvos adott kúpot meg monuralt. Egyik se ért semmit, és elkezdett fájni az alhasam is és jobb oldalon a petefészkem is. A háziorvos azt mondta hogy nőgyógyászati szerinte,menjek nőgyógyászhoz. Elmentem, azt mondta hüvelyi uh alapján hogy húgyhólyag gyulladásom van és vizsgálat alapján kismedence gyulladásom(a méh körüli kötőszövetek vannak begyulladva)van. Adott dalacint és megint monuralt 2 adagot. Ennek beszedtem a felét (a monuralból mindkettőt)és baromi rosszul lettem, nagyon ment a hasam és rettenetesen fájt az alhasam, menni alig tudtam, úgyhogy a háziorvos tanácsára félbehagytam a dalacint(azt mondta hagyjam abba pár napra, proboitikum aztán kezdjem el szedni feles adagban.)

Tegnap hagytam abba a gyógyszert, de most megint elkezdett fájni,csípni a húgycsövem. Én már nem tudom mit csináljak. Úgy érzem hogy rohadult félre vagyok kezelve de már nem tudom hova menjek. Most keressek egy magán urológust? De a dalacint is be kéne szedni, nem jó csak így félbehagyni, közben meg már teljesen ki vagyok a sok gyógyszertől.


2020. ápr. 30. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen bélflóra "ölő" gyógyszert kapsz, mint egy antibiotikum, akkor az antibiotikumot ahogy elkezded, akkor kell probiotikumot is szedni mellette és akkor nem leszel rosszul.

Itt egy jól elhanyagolt és kiterjedt fertőzésről beszélünk. Jobban jártál volna, ha végeznek tenyésztéses vizsgálatot. Lehet nem arra a kórokozóra volt érzékeny a gyógyszer, amit kaptál, ami okozta a fertőzést. De egy kezelést félbehagyni sem volt okos dolog.

Szedd végig a gyógyszert, szedj továbbra is probiotikumot, ha nem múlik, újra menj orvoshoz. Addig is igyál sok folyadékot!

2020. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elejétő szedtem probiotikumot és végig azt tettem amit az orvos mondott ezért is vagyok ennyire kiborulva. Az abbahagyást is orvos mondta...én már nem tudom mit csináljak
2020. ápr. 30. 14:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Sőt, direkt előtte kezdtem el fél nappal es semmit nem ért
2020. ápr. 30. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Tenyésztést én is javasolnék, mert legalább akkor célzott antibiotikumot adnának. Kellene egy másik orvos, aki ehhez a szakterülethez jobban ért. Tapasztalatom alapján ilyen jellegü gyulladásra a floxacinok (Nolicin) vagy a Nitrofurantoin a legjobb, a probiotikumot meg szedd tovább. Nyilván ezek vénykötelesek tehát kellene egy jí doki. Még valami.. ami vény nélküli és jó az a tőzegáfonya kapszula. Gyulladás ellen kevés de megelőzésképp és fenntartónak jó, ha kikezelnek ajánlom,hogy szedd rendszeresen. Egy enyhe cisztitiszt még meg is gyógyít (tapasztalat).
2020. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nézek is valami labort.

Egyébként még soha nem volt felfázásom, eddig azt se tudtam milyen, remek hogy egyből egy ilyen makacs valamivel kezdek.

2020. ápr. 30. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!