Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a saját korosztályotokból...

Ha a saját korosztályotokból is halnának meg a koronavírusban, jobban aggódnátok?

Figyelt kérdés
Most már lehet nagyjából látni, hogy a 60 év+ korúak vannak legnagyobb veszélyben. Emiatt szerintem sokan nem érzik már magukat veszélyben. Ha minden korosztályra egyaránt veszélyes lenne, ti jobban félnétek, elővigyázatosabbak lennétek?
2020. máj. 2. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Én most sem ugrálok. Tele van a család veszélyeztetettekkel.
2020. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyi lenne az áldozat mint most összesen és vegyes korosztály lenne sem aggasztana jobban, mint egyébként.

Ez is egy olyan betegség, akár amibe bele is lehet halni. Van még pár ilyen.

Nem ez aggaszt.


Ami aggaszt az az hogy enélkül a vírus nélkül is nulla az egészségügy nagyrészt..

És még ez sem aggaszt annyira, mint az,hogy fizetem az összes járulékot, adót, mindent...És ha bármi gondom van elmegyek maszekhoz..nem azért mert otthon vasvillával forgatom a pénzt, hanem azért, mert legtöbb helyen le sem sz.rnak. vagy ha igen, azért is sorba kell állni akár hónapokig. Olyanok mögé, akiket eltarthatok úgy hogy soha nem tettek bele a közösbe de külön külön többe kerülnek az államnak mint az utcánkban lakó dolgozó emberek együttvéve.

Bevallom neked ez jobban aggaszt.


Nem , akkor sem lenne más a véleményem, ha a környezetemben családomban ne adja Isten bárki meghalna.

Azért nem ,mert az összes felmenőm közül egy kivételével mindenki rákban halt meg. Valószínű én is így fogok ha addig el nem üt valami. Mégsem érzem rendkívülinek a kockázatot. Csak próbálom elkerülni lehetőleg egészséges életmóddal és mozgással. Pont mint ezt a vírust..betartom amit kérnek nem a magam érdekében, hanem mindenki érdekében, akkor is ha marhaságnak tartom.


Tudod ha minden nap bemondanák reggel, hogy előző nap hány új rákos megbetegedést diagnosztizáltak vagy hány abból adódó halálozás történt akkor sokkal aggasztóbb adatok lennének.

Mégsem foglalkozik vele senki főleg nem ilyen szinten

Egyébként átlag 250-300 megbetegedés és kb 70-80 haláleset van, ha hinni lehet az interneten megtalálható statisztikáknak a rákkal kapcsolatban, de tényleg csak kutyafuttában kerestem rá..


Külön elnézést kérnék azoktól az egészségügyi dolgozóktól, akinek a munkája dicséretet érdemel és elismerést. De valljuk be őszintén hogy azért nem ez a jellemző.és még ez is sokkal jobban aggaszt ,mint a vírushelyzet..hogy az ismeretségi körömben és a saját tapasztalataim alapján is alig akad pozitív vélemény és ha mégis, akkor kb úgy mesélgetik egymásnak, hogy képzeld..milyen rendes volt a doki, nővér stb..mintha a siracusai könnyező madonnát látták volna sírni..

2020. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Én már idősebb vagyok, de nem hülye. Látom hogy ez az egész mekkora átverés. Csak azok halnak meg, akiknek mindenféle más komoly bajuk is volt, tehát eleve kopogtatott már náluk a kaszás. Én nem vagyok beteges, rendszeresen szaunázom, remélhetően jó az immunrendszerem, tehát nem félek. Szerintem másnak sem kellene, hacsak nincs nagyon komoly baja.
2020. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Tudod ha minden nap bemondanák reggel, hogy előző nap hány új rákos megbetegedést diagnosztizáltak vagy hány abból adódó halálozás történt akkor sokkal aggasztóbb adatok lennének.

Mégsem foglalkozik vele senki főleg nem ilyen szinten"


A rákhoz hasonlítani egy vírust demagógia :D a rák ugyanis nem fertőző betegség, nem tudod elkapni másoktól.


De ha már hoztál számokat...


"Egyébként átlag 250-300 megbetegedés és kb 70-80 haláleset van, ha hinni lehet az interneten megtalálható statisztikáknak a rákkal kapcsolatban, de tényleg csak kutyafuttában kerestem rá.."


Ugyanezek a számok a koronánál: 80-90 ezer és 5-7000. Na most akkor az hogy jött ki, hogy a rák számai aggasztóbbak?

2020. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Örülök neki, hogy a válaszom némi gondolkodásra sarkallt.

Talán feltűnt, hogy volt ott feljebb egy kérdés...elfelejtettél rá válaszolni...

Helyette inkább úgy gondoltad, hogy mennyivel hasznosabb ha elmagyarázod nekem ,hogy szerinted az én véleményem (remélem azért ezt az ellentmondást nem csak én érzem...)

Szubjektív...kicsit gondolkodj el a jelentésén...ez az oldal sok esetben semmi másról nem szól.Az a lényege, hogy te és én nem kell hogy ugyanúgy lássunk dolgokat.

Amennyiben van egy véleménykülönbség, akkor elindulhat egy normális beszélgetés..mármint a való életben ahol van két ember ez így működik..

Senki nem mondta hogy ehhez nem lehet csatlakozni..csak van ennek egy hétköznapi módja..

Látsz két embert aki beszélget, ha úgy érzed te is beleszólnál a beszélgetésbe, akkor normál esetben néhány dolgot azért mérlegelni szokás..a buszon sem mész oda két emberhez leoltós stílusban, hogy hallod..nincs igazad, mert...

Volt egy kolléganőm, ő volt ilyen modortalan..

Bejött egy ismerős, akivel váltottam pár mondatot, odajött és kb két perc múlva már azt hallgattuk, hogy ő, meg az ő élete stb...

Szerinted mennyire volt népszerű?


Tehát ha a számadatok nem tetszenek vagy nem érted az összehasonlítást, akkor kérdezz bátran!

A statisztika amit említettem, azt országos viszonylatban értettem, de igazad van, ez valóban nem derült ki, azt hittem a számok nagysága másnak is jelzi ,hogy ez nem európai vagy világ adat..

Szóval cirka 5 nap alatt több haláleset van itthon rák miatt, mint korona miatt..

Ezért nekem ez egy aggasztóbb adat, mint a vírus okozta probléma..

A másik amit említettél, hogy demagóg az összehasonlításom..

Hogy fertőző betegség vs rák..

A koronának nagyjából 10 % os a halálozási aránya itthon, van ahol magasabb ,van ahol lényegesen alacsonyabb ez a világban..de még mindig csak kb a harmada a rákos esetekének..ez miatt aggasztóbb nekem..

És még egy dolog...

Május eleje van..ezalatt környezetemben egy koronás megbetegedéséről hallottam, aki ismerős, testvérének a kollégája..meg egy másik szintén nem közeli haláleset, amit ugyan összefüggésbe hoztak a koronával, de idős, több súlyos betegséggel küzdő emberről beszélek...


Ellenben a rák miatt az idén két viszonylag közeli kollégám,

akiknek még a családját is ismerem ,betegedett meg,illetve a volt munkahelyemen egy másik ember, aki az én helyemre került, szintén tüdőrákos lett..Azokról nem is kezdenék felsorolásba akit nem ismerek..de kb hetente hallok olyat hogy kollégák beszélgetnek,hogy képzeld xy-al mi történt..

Szóval az hogy ismerek személyesen két alig negyvenes embert és az egyik vastagbélrák miatt műtétre vár, amit a korona miatt halasztottak el illetve egy leukémiás, aki ha szerencséje van, akkor elég a gyógyszeres kezelés..engedd meg nekem hogy ez aggasztóbb legyen számomra, mint a korona..

Köszönöm!

2020. máj. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt újra figyelmeztetnél..

"Szóval cirka 5 nap alatt több haláleset van itthon rák miatt, mint korona miatt.."összesen

2020. máj. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj. A rák egy rossz dolog. De! Mégegyszer: a rák nem fertőző betegség, az ember sajnos semmit nem tud tenni az ellen, hogy ő vagy mások ne betegedjenek meg. A koronát ellenben meg lehet fékezni. Egyébként sem az a probléma vele alapvetően, hogy meghalnak benne, hanem az eü leterhelése.
2020. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!