Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat nyomásérzést a fejben?

Mi okozhat nyomásérzést a fejben?

Figyelt kérdés
Előző héten tapasztaltam egyik este zsibbasztó nyomásérzést a fejemben. Nem kimomdottan fáj, hanem olyan, mintha belülről valami nyomná, mintha tele lenne vízzel. Ma szintén ezt érzem. Nagyon megijedtem, félek, hogy agydaganatom van, vagy valamilyen komoly betegségem. Gyógyszert nem szedtem be múltkor és most sem rá.

2020. máj. 5. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Tenziós fejfájás, fáradtság is okozhatja, vagy magas vérnyomás.
2020. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom inkább alacsony szokott lenni. Esetleg a stressz is kiválthatja? Nagyon sokat stresszelek.
2020. máj. 5. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Stressz is okozhatja, de azért egyszer, amikor ilyet érzel a vérnyomást nem árt megmérni.


Agytumornak, amit kérdeztél nem igazán ilyen tünetei vannak. Ott inkább az jellemző, hogy egyre erőteljesebb és erőteljesebb fejfájás jelentkezik, melyhez általában előbb utóbb, hányinger, hányás is társul.

2020. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az volt az első, hogy megmértem a vérnyomásomat, amikor jött ez a nyomásérzés. Legelőször azt hittem, hogy magas, azért nyom. 106/70 volt. Tegnap is megmértem, amikor éreztem, 115/76 volt.
2020. máj. 6. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen jó értékek. Lehet, hogy csak szimplán fáradt voltál és az okozta a dolgot.
2020. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!